Feed BATE.DE
BA

L&G Battery Value-Chain UCITS ETF BATE.DE · XETRA

21.38 € +0.42% (+0.09 €)

Shrnutí

L&G Battery Value-Chain UCITS ETF je ETF, tedy fond obchodovaný na burze jako akcie. Spravuje ho L&G. Pozic uvnitř: 46. Deset největších tvoří 34 % fondu.

Roční náklady
0,49 %
Majetek fondu
663,6M €
Pozic
46
Dividendy
Reinvestuje
Funguje od
2018

Co mluví pro

Nic výrazného v jeho prospěch.

Na co si dát pozor

  • Náklady 0,49 % ročně jsou nad středem srovnatelných fondů (0,44 %).
  • Za posledních pět let cena jednou spadla o 40 % pod své maximum.
  • Obchoduje se málo: denně se zobchoduje jen zhruba 372,3K €.

Fond nemá vlastní Bulios Score ani Fair Price - obojí se počítá z výsledků jedné firmy. Tato stránka místo toho ukazuje, co ve fondu je a kolik stojí.

Cena

Výkonnost

1 měsíc
-18 %
3 měsíce
-22 %
Letos
-15 %
1 rok
-5,2 %
3 roky
+45 %
5 let
+27 %
Prům. market cap
$116,6B
P/E
16,9x
Forward P/E
14,2x
P/S
0,5x
P/B
1,1x
P/FCF
15,2x
EV/EBITDA
10,2x
Dividend yield
1,36 %
ROIC
5,4 %
ROE
4,9 %
Hrubá marže
-10,9 %
Provozní marže
-85,5 %
Čistá marže
-27,7 %
Payout ratio
23,0 %
Čistý dluh/EBITDA
4,4x
Beta
0,86

Vážený průměr 45 největších firem, které tvoří 97 % fondu. Banky a pojišťovny se nepočítají do hrubé marže, ROIC a ukazatelů s EBITDA.

Co ve fondu je?

Středně koncentrovaný
  1. 1
    65
    Hitachi, Ltd. 6501.T 4,1 %
  2. 2
    67
    Panasonic Holdings Corporation 6752.T 3,9 %
  3. 3
    TS
    Tesla TSLA 3,6 %
  4. 4
    SI
    Siemens SIE.DE 3,5 %
  5. 5
    67
    TDK Corporation 6762.T 3,5 %
  6. 6
    37
    LG Energy Solution, Ltd. 373220.KS 3,3 %
  7. 7
    53
    NGK Insulators, Ltd. 5333.T 3,3 %
  8. 8
    AB
    ABB Ltd ABBN.SW 3,0 %
  9. 9
    00
    Samsung SDI Co., Ltd. 006400.KS 3,0 %
  10. 10 RIO TINTO PLC ORD GBP 0.10 3,0 %

Pozic ve fondu: 46. Deset největších tvoří 34 % majetku.

Složení k 31. 10. 2026.

Kam je fond rozložený?

Rozložený

Podle sektorů

Podle zemí

Podle velikosti firem

Podle tržní hodnoty firmy: Mega cap od 200 mld. $, Large cap od 10 mld. $, Mid cap od 2 mld. $, Small cap od 300 mil. $, Micro cap pod 300 mil. $.

Největší sektor: Průmysl (34 %). Největší země: Spojené státy (24 %). Největší skupina podle velikosti: Large cap (49 %).

Kolik mě to stojí?

Drahý
Ročně z 10 000 €
49,00 €
Za 20 let
2 370 €

Z každých investovaných 10 000 € si fond vezme 49,00 € ročně. Neplatíte to zvlášť - strhává se to z hodnoty fondu. Za 20 let při růstu 5 % ročně to dá dohromady zhruba 2 370 €.

Jak se mu dařilo?

Roste pomalu
Průměrně ročně za 5 let
+4,9 %
Nejhlubší propad
-40 %
Roční kolísavost
33 %

Průměrný roční růst za posledních pět let: 4,9 %. Nejhlubší propad v těchto letech: 40 % pod předchozí maximum.

Vyplácí dividendy?

Ne, reinvestuje

Fond nic nevyplácí. Co jeho pozice vydělají, zůstává uvnitř a promítá se do ceny.

Dá se snadno koupit a prodat?

Obchoduje se málo
Denně se zobchoduje
372,3K €
Podílů denně
17K

V průměrný den se zobchoduje zhruba 372,3K € tohoto fondu.

Jak drahé jsou firmy uvnitř?

Běžné ocenění
P/E firem uvnitř
16,9
Průměrné Bulios Score
54 ze 100

Váha podle Bulios Fair Price

Firmy uvnitř se v průměru obchodují za 16,9násobek ročního zisku. Podle Fair Price vychází 65 % hodnocené váhy jako nadhodnocené.

Počítáno z největších firem (45), které tvoří 97 % fondu. Každá firma se počítá svou vahou. Vycházíme z metrik, Bulios Score a Fair Price jednotlivých firem.

Podobné fondy

Fondy, které drží z velké části totéž. Překryv říká, jakou část váhy mají s tímto fondem společnou.

Fond Sídlo Majetek Změna za 1 rok Dividendy
AC
ACDC.AX Global X Battery Tech & Lithium ETF
Austrálie 0,69 % $272,4M -26 % Vyplácí 73 %
LI
LIT Global X - Lithium & Battery Tech ETF
Spojené státy 0,75 % $1,12B 0,0 % Vyplácí 26 %
ID
IDRV iShares Self-Driving EV and Tech ETF
Spojené státy 0,48 % $117,8M -19 % Vyplácí 25 %
KA
KARS KraneShares Electric Vehicles & Future Mobility Index ETF
Spojené státy 0,69 % $51,0M -16 % Vyplácí 22 %
XM
XMOV.SW Xtrackers Future Mobility UCITS ETF 1C
Irsko 0,35 % $185,7M -2,0 % Reinvestuje 21 %
XM
XMOV.DE Xtrackers Future Mobility UCITS ETF 1C
Irsko 0,35 % $133,2M +5,1 % Reinvestuje 21 %

Používáme nezbytné cookies pro fungování webu a volitelné analytické cookies pro měření návštěvnosti.