Podsumowanie
Amplify Lithium & Battery Technology ETF to ETF - fundusz notowany na giełdzie tak jak akcja - którym zarządza Amplify. Pozycje w środku: 56. Dziesięć największych stanowi 49% funduszu.
- Koszty roczne
- 0,59%
- Wielkość funduszu
- $91,9M
- Pozycje
- 56
- Stopa dywidendy
- 2,05%
- Działa od
- 2018
Co przemawia za
Nic szczególnego nie przemawia na korzyść.
Na co uważać
- 56% funduszu przypada na jeden sektor (Materiały podstawowe).
- Koszty 0,59% rocznie są powyżej środka porównywalnych funduszy (0,44%).
- W ostatnich pięciu latach jego cena raz spadła o 66% od szczytu.
- Mały fundusz o aktywach $91,9M; małe fundusze częściej są zamykane.
- Mały obrót: dziennie tylko około $517,9K.
Fundusz nie ma własnego Bulios Score ani Fair Price - jedno i drugie liczy się z wyników pojedynczej firmy. Zamiast tego ta strona pokazuje, co jest w funduszu i ile kosztuje.
Cena
Wyniki
- 1 miesiąc
- -14%
- 3 miesiące
- -19%
- Ten rok
- -9,4%
- 1 rok
- -6,9%
- 3 lata
- +21%
- 5 lat
- -37%
- Śr. market cap
- $210,2B
- P/E
- 17,6x
- Forward P/E
- 14,9x
- P/S
- 1,5x
- P/B
- 2,5x
- P/FCF
- 16,8x
- EV/EBITDA
- 9,3x
- Dividend yield
- 0,82%
- ROIC
- -1,6%
- ROE
- 12,6%
- Marża brutto
- 25,5%
- Marża operacyjna
- 15,2%
- Marża netto
- 9,3%
- Payout ratio
- 14,5%
- Dług netto/EBITDA
- 0,8x
- Beta
- 1,49
Średnia ważona 48 największych spółek, które stanowią 96% funduszu. Banki i ubezpieczyciele nie są liczeni do marży brutto, ROIC ani wskaźników z EBITDA.
Co jest w środku?
Umiarkowanie skoncentrowany- 1 TSTesla TSLA 9,8%
- 2 BHBHP Group Limited BHP.AX 7,5%
- 3 FCFreeport-McMoRan Inc. FCX 6,4%
- 4 30Contemporary Amperex Technology Co., Limited 300750.SZ 4,9%
- 5 12BYD Company Limited 1211.HK 4,6%
- 6 BEBloom Energy Corporation BE 4,4%
- 7 GMGrupo México, S.A.B. de C.V. GMEXICOB.MX 3,3%
- 8 00Samsung SDI Co., Ltd. 006400.KS 3,0%
- 9 67TDK Corporation 6762.T 2,8%
- 10 TETeck Resources Limited TECK 2,8%
Pozycje w funduszu: 56. Dziesięć największych stanowi 49% całości.
Skład na dzień 31 paź 2026.
Jak jest rozłożony?
Dominuje jeden sektorWedług sektorów
- Materiały podstawowe 56%
- Przemysł 22%
- Dobra konsumpcyjne cykliczne 19%
- Technologie 2,9%
- Pozostałe 0,00%
Według krajów
- Stany Zjednoczone 27%
- Chiny 23%
- Australia 14%
- Kanada 9,3%
- Pozostałe kraje 28%
Według wielkości firm
- Mega cap 18%
- Large cap 55%
- Mid cap 27%
- Small cap 0,02%
Według wartości rynkowej firmy: Mega cap od 200 mld $, Large cap od 10 mld $, Mid cap od 2 mld $, Small cap od 300 mln $, Micro cap poniżej 300 mln $.
Największy sektor: Materiały podstawowe (56%). Największy kraj: Stany Zjednoczone (27%). Największa grupa według wielkości: Large cap (55%).
Ile mnie to kosztuje?
Drogi- Rocznie z $10 000
- $59,00
- Przez 20 lat
- $2828
Z każdych zainwestowanych $10 000 fundusz pobiera $59,00 rocznie. Nie płacisz tego osobno - kwota jest potrącana z wartości funduszu. Przez 20 lat przy wzroście 5% rocznie daje to razem około $2828.
Jak sobie radził?
Traci na wartości- Średnio rocznie, 5 lat
- -8,9%
- Największy spadek
- -66%
- Zmienność roczna
- 34%
Średni roczny spadek w ostatnich pięciu latach: 8,9%. Największy spadek w tych latach: 66% poniżej wcześniejszego szczytu.
Czy wypłaca dywidendy?
Tak, wypłaca- Stopa dywidendy
- 2,05%
- Wypłaty w roku
- 1
- Ostatnia wypłata
- $0,26
W ciągu ostatnich 12 miesięcy wypłacił $0,26 na jednostkę, czyli 2,05% dzisiejszej ceny. Ostatnia wypłata (30 gru 2025) wyniosła $0,26.
Czy łatwo go kupić i sprzedać?
Mały obrót- Dzienny obrót
- $517,9K
- Jednostki dziennie
- 41K
W przeciętny dzień obrót funduszem wynosi około $517,9K.
Jak drogie są firmy w środku?
Typowa wycena- P/E firm w środku
- 17,6
- Średni Bulios Score
- 60 na 100
Waga według Bulios Fair Price
- Niedowartościowane 26%
- Uczciwie wycenione 10,0%
- Przewartościowane 64%
Firmy w środku są wyceniane średnio na 17,6-krotność rocznego zysku. Według Fair Price 64% ocenionej wagi wypada jako przewartościowane.
Liczone z największych firm (48), które stanowią 96% funduszu. Każda firma liczy się proporcjonalnie do swojej wagi. Korzystamy ze wskaźników, Bulios Score i Fair Price samych firm.
Podobne fundusze
Fundusze, które w dużej mierze trzymają to samo. Część wspólna mówi, ile ich wagi pokrywa się z tym funduszem.
| Fundusz | Siedziba | Wielkość | Zmiana za 1 rok | Dywidendy | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
EM EMET VanEck Copper and Green Metals ETF | Stany Zjednoczone | 0,62% | $30,1M | - | Wypłaca | 33% |
ME METL.AS iShares Essential Metals Producers UCITS ETF USD Acc | Irlandia | 0,55% | $267,3M | +17% | Reinwestuje | 31% |
IC ICOP iShares Copper and Metals Mining ETF | Stany Zjednoczone | 0,47% | $407,3M | +23% | Wypłaca | 28% |
CO COPM.SW iShares Copper Miners UCITS ETF | Irlandia | 0,55% | $477,7M | +30% | Reinwestuje | 28% |
LI LIT Global X - Lithium & Battery Tech ETF | Stany Zjednoczone | 0,75% | $1,12B | 0,0% | Wypłaca | 27% |
SM SMOG VanEck Low Carbon Energy ETF | Stany Zjednoczone | 0,64% | $123,4M | -2,9% | Wypłaca | 27% |