Shrnutí
Xtrackers MSCI Emerging Markets Hedged Equity ETF je ETF, tedy fond obchodovaný na burze jako akcie. Spravuje ho Xtrackers. Pozic uvnitř: 1 161. Deset největších tvoří 37 % fondu.
- Roční náklady
- 0,66 %
- Majetek fondu
- $104,1M
- Pozic
- 1 161
- Dividendový výnos
- 2,36 %
- Funguje od
- 2011
Co mluví pro
- Průměrný roční růst za posledních deset let: 5,9 %.
- Funguje už od roku 2011.
Na co si dát pozor
- 44 % fondu je v jednom sektoru (Technologie).
- Náklady 0,66 % ročně jsou nad středem srovnatelných fondů (0,44 %).
- Za posledních pět let cena jednou spadla o 35 % pod své maximum.
- Obchoduje se málo: denně se zobchoduje jen zhruba $370,4K.
Fond nemá vlastní Bulios Score ani Fair Price - obojí se počítá z výsledků jedné firmy. Tato stránka místo toho ukazuje, co ve fondu je a kolik stojí.
Cena
Výkonnost
- 1 měsíc
- -8,5 %
- 3 měsíce
- -8,7 %
- Letos
- +11 %
- 1 rok
- +11 %
- 3 roky
- +59 %
- 5 let
- +28 %
- 10 let
- +77 %
- Prům. market cap
- $752,8B
- P/E
- 8,4x
- Forward P/E
- 7,1x
- P/S
- 2,1x
- P/B
- 2,2x
- P/FCF
- 10,1x
- EV/EBITDA
- 7,4x
- Dividend yield
- 0,86 %
- ROIC
- 24,3 %
- ROE
- 37,9 %
- Hrubá marže
- 49,4 %
- Provozní marže
- 42,1 %
- Čistá marže
- 19,2 %
- Payout ratio
- 7,2 %
- Čistý dluh/EBITDA
- -0,1x
- Beta
- 0,92
Vážený průměr 50 největších firem, které tvoří 50 % fondu. Banky a pojišťovny se nepočítají do hrubé marže, ROIC a ukazatelů s EBITDA.
Co ve fondu je?
Středně koncentrovaný- 1 23Taiwan Semiconductor Manufacturing Company Limited 2330.TW 15 %
- 2 00Samsung Electronics Co., Ltd. 005930.KS 6,1 %
- 3 00SK hynix Inc. 000660.KS 4,6 %
- 4 Cash & Cash Equivalents 3,0 %
- 5 07Tencent Holdings Limited 0700.HK 2,9 %
- 6 99Alibaba Group Holding Limited 9988.HK 2,0 %
- 7 24MediaTek Inc. 2454.TW 1,3 %
- 8 09China Construction Bank Corporation 0939.HK 1,0 %
- 9 00Samsung Electronics Co., Ltd. 005935.KS 0,8 %
- 10 HDHDFC Bank Limited HDFCBANK.BO 0,8 %
Pozic ve fondu: 1 161. Deset největších tvoří 37 % majetku.
Složení k 6. 11. 2026.
Kam je fond rozložený?
Převažuje jeden sektorPodle sektorů
- Technologie 44 %
- Finance 19 %
- Zbytné spotřební zboží 7,5 %
- Průmysl 6,1 %
- Komunikační služby 5,9 %
- Ostatní 17 %
Podle zemí
- Tchaj-wan 29 %
- Jižní Korea 20 %
- Čína 19 %
- Indie 11 %
- Ostatní země 16 %
Podle velikosti firem
- Mega cap 36 %
- Large cap 54 %
- Mid cap 9,4 %
- Small cap 0,07 %
- Micro cap 0,02 %
Podle tržní hodnoty firmy: Mega cap od 200 mld. $, Large cap od 10 mld. $, Mid cap od 2 mld. $, Small cap od 300 mil. $, Micro cap pod 300 mil. $. Počítáno z firem, které tvoří 95 % fondu.
Největší sektor: Technologie (44 %). Největší země: Tchaj-wan (29 %). Největší skupina podle velikosti: Large cap (54 %).
Kolik mě to stojí?
Drahý- Ročně z $10 000
- $66,00
- Za 20 let
- $3 144
Z každých investovaných $10 000 si fond vezme $66,00 ročně. Neplatíte to zvlášť - strhává se to z hodnoty fondu. Za 20 let při růstu 5 % ročně to dá dohromady zhruba $3 144.
Jak se mu dařilo?
Dlouhodobě roste- Průměrně ročně za 10 let
- +5,9 %
- Nejhlubší propad
- -35 %
- Roční kolísavost
- 24 %
Průměrný roční růst za posledních deset let: 5,9 %. Nejhlubší propad v těchto letech: 35 % pod předchozí maximum.
Vyplácí dividendy?
Ano, vyplácí- Výnos
- 2,36 %
- Výplat ročně
- 2
- Poslední výplata
- $0,41
Za posledních 12 měsíců vyplatil $0,83 na podíl, tedy 2,36 % z dnešní ceny. Poslední výplata byla $0,41 dne 18. 6. 2026.
Dá se snadno koupit a prodat?
Obchoduje se málo- Denně se zobchoduje
- $370,4K
- Podílů denně
- 11K
V průměrný den se zobchoduje zhruba $370,4K tohoto fondu.
Jak drahé jsou firmy uvnitř?
Spíš levnější- P/E firem uvnitř
- 8,4
- Průměrné Bulios Score
- 77 ze 100
Váha podle Bulios Fair Price
- Podhodnocené 25 %
- Férově oceněné 5,8 %
- Nadhodnocené 69 %
Firmy uvnitř se v průměru obchodují za 8,4násobek ročního zisku. Podle Fair Price vychází 69 % hodnocené váhy jako nadhodnocené.
Počítáno z největších firem (50), které tvoří 50 % fondu. Každá firma se počítá svou vahou. Vycházíme z metrik, Bulios Score a Fair Price jednotlivých firem.
Podobné fondy
Fondy, které drží z velké části totéž. Překryv říká, jakou část váhy mají s tímto fondem společnou.
| Fond | Sídlo | Majetek | Změna za 1 rok | Dividendy | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
XM XMME.DE Xtrackers MSCI Emerging Markets UCITS ETF 1C | Irsko | 0,18 % | $13,5B | +17 % | Reinvestuje | 94 % |
SP SPYM.DE State Street SPDR MSCI Emerging Markets UCITS ETF | Irsko | 0,18 % | $2,05B | +18 % | Reinvestuje | 92 % |
UI UIMI.DE UBS Core MSCI EM UCITS ETF USD dis | Lucembursko | 0,15 % | $11,3B | +17 % | Vyplácí | 90 % |
H4 H410.DE HSBC MSCI Emerging Markets UCITS ETF | Irsko | 0,15 % | $3,29B | +15 % | Vyplácí | 90 % |
FE FERGX Fidelity SAI Emerging Markets Index· podílový fond | - | - | $4,30B | +7,6 % | Vyplácí | 90 % |
EM EMSM.DE Invesco MSCI Emerging Markets UCITS ETF | Irsko | 0,09 % | $466,7M | +18 % | Reinvestuje | 89 % |