Podsumowanie
iShares MSCI Europe SRI UCITS ETF to ETF - fundusz notowany na giełdzie tak jak akcja - którym zarządza IShares. Pozycje w środku: 134. Dziesięć największych stanowi 36% funduszu.
- Koszty roczne
- 0,20%
- Wielkość funduszu
- $31,2M
- Pozycje
- 134
- Dywidendy
- Reinwestowane
- Działa od
- 2020
Co przemawia za
- Koszty 0,20% rocznie są poniżej środka porównywalnych funduszy (0,44%).
Na co uważać
- W ostatnich pięciu latach jego cena raz spadła o 35% od szczytu.
- Mały fundusz o aktywach $31,2M; małe fundusze częściej są zamykane.
- Mały obrót: dziennie tylko około $160,2K.
Fundusz nie ma własnego Bulios Score ani Fair Price - jedno i drugie liczy się z wyników pojedynczej firmy. Zamiast tego ta strona pokazuje, co jest w funduszu i ile kosztuje.
Cena
Wyniki
- 1 miesiąc
- +4,8%
- 3 miesiące
- -3,0%
- Ten rok
- +7,7%
- 1 rok
- +13%
- 3 lata
- +41%
- 5 lat
- +20%
- Śr. market cap
- $156,8B
- P/E
- 19,4x
- Forward P/E
- 19,3x
- P/S
- 2,2x
- P/B
- 3,3x
- P/FCF
- 14,4x
- EV/EBITDA
- 15,0x
- Dividend yield
- 2,19%
- ROIC
- 14,4%
- ROE
- 24,6%
- Marża brutto
- 51,7%
- Marża operacyjna
- 22,7%
- Marża netto
- 17,1%
- Payout ratio
- 42,6%
- Dług netto/EBITDA
- 1,3x
- Beta
- 1,03
Średnia ważona 50 największych spółek, które stanowią 74% funduszu. Banki i ubezpieczyciele nie są liczeni do marży brutto, ROIC ani wskaźników z EBITDA.
Co jest w środku?
Umiarkowanie skoncentrowany- 1 ASASML Holding N.V. ASML.AS 7,1%
- 2 NONovartis AG NOVN.SW 5,2%
- 3 ABABB Ltd ABBN.SW 3,7%
- 4 SUSchneider Electric S.E. SU.PA 3,5%
- 5 ORL'Oréal S.A. OR.PA 3,3%
- 6 ZUZurich Insurance Group AG ZURN.SW 3,2%
- 7 INING INGA.AS 2,7%
- 8 SASAP SE SAP.DE 2,6%
- 9 MUMünchener Rückversicherungs-Gesellschaft Aktiengesellschaft in München MUV2.DE 2,3%
- 10 CSAXA SA CS.PA 2,2%
Pozycje w funduszu: 134. Dziesięć największych stanowi 36% całości.
Skład na dzień 31 paź 2026.
Jak jest rozłożony?
RozłożonyWedług sektorów
- Przemysł 19%
- Użyteczność publiczna 4,1%
- Nieruchomości 1,2%
- Pozostałe 76%
Według krajów
- Szwajcaria 25%
- Francja 18%
- Holandia 14%
- Wielka Brytania 12%
- Pozostałe kraje 32%
Według wielkości firm
- Mega cap 21%
- Large cap 77%
- Mid cap 1,8%
Według wartości rynkowej firmy: Mega cap od 200 mld $, Large cap od 10 mld $, Mid cap od 2 mld $, Small cap od 300 mln $, Micro cap poniżej 300 mln $. Liczone z firm, które stanowią 87% funduszu.
Największy sektor: Przemysł (19%). Największy kraj: Szwajcaria (25%). Największa grupa według wielkości: Large cap (77%).
Ile mnie to kosztuje?
Tani- Rocznie z $10 000
- $20,00
- Przez 20 lat
- $993
Z każdych zainwestowanych $10 000 fundusz pobiera $20,00 rocznie. Nie płacisz tego osobno - kwota jest potrącana z wartości funduszu. Przez 20 lat przy wzroście 5% rocznie daje to razem około $993.
Jak sobie radził?
Rośnie powoli- Średnio rocznie, 5 lat
- +3,7%
- Największy spadek
- -35%
- Zmienność roczna
- 18%
Średni roczny wzrost w ostatnich pięciu latach: 3,7%. Największy spadek w tych latach: 35% poniżej wcześniejszego szczytu.
Czy wypłaca dywidendy?
Nie, reinwestujeFundusz niczego nie wypłaca. To, co zarobią jego pozycje, zostaje w środku i przekłada się na cenę.
Czy łatwo go kupić i sprzedać?
Mały obrót- Dzienny obrót
- $160,2K
- Jednostki dziennie
- 1,0K
W przeciętny dzień obrót funduszem wynosi około $160,2K.
Jak drogie są firmy w środku?
Typowa wycena- P/E firm w środku
- 19,4
- Średni Bulios Score
- 68 na 100
Waga według Bulios Fair Price
- Niedowartościowane 17%
- Uczciwie wycenione 7,4%
- Przewartościowane 76%
Firmy w środku są wyceniane średnio na 19,4-krotność rocznego zysku. Według Fair Price 76% ocenionej wagi wypada jako przewartościowane.
Liczone z największych firm (50), które stanowią 74% funduszu. Każda firma liczy się proporcjonalnie do swojej wagi. Korzystamy ze wskaźników, Bulios Score i Fair Price samych firm.
Podobne fundusze
Fundusze, które w dużej mierze trzymają to samo. Część wspólna mówi, ile ich wagi pokrywa się z tym funduszem.
| Fundusz | Siedziba | Wielkość | Zmiana za 1 rok | Dywidendy | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
36 36B3.DE iShares MSCI Europe SRI UCITS ETF | Irlandia | 0,20% | $195,8M | +15% | Wypłaca | 99% |
IU IUSK.DE iShares MSCI Europe SRI UCITS ETF | Irlandia | 0,20% | $3,44B | +17% | Reinwestuje | 99% |
IS ISED.AS iShares MSCI Europe SRI UCITS ETF | Irlandia | 0,20% | $195,7M | +15% | Wypłaca | 99% |
CB CBUD.DE iShares MSCI Europe SRI UCITS ETF | Irlandia | 0,23% | $8,02M | +14% | Wypłaca | 99% |
CB CBUD.SG iShares MSCI Europe SRI UCITS ETF | Irlandia | 0,23% | $7,99M | +12% | Reinwestuje | 99% |
ED EDSRI.MI Amundi MSCI Europe SRI Climate Paris Aligned UCITS ETF DR (D) | Luksemburg | 0,18% | $1,77B | +9,9% | Wypłaca | 81% |