Shrnutí
Roundhill Video Games ETF je ETF, tedy fond obchodovaný na burze jako akcie. Spravuje ho Roundhill Investments. Pozic uvnitř: 44. Deset největších tvoří 64 % fondu.
- Roční náklady
- 0,50 %
- Majetek fondu
- $13,8M
- Pozic
- 44
- Dividendový výnos
- 0,65 %
- Funguje od
- 2019
Co mluví pro
Nic výrazného v jeho prospěch.
Na co si dát pozor
- Deset největších pozic tvoří 64 % fondu, výsledek tak stojí na několika titulech.
- 88 % fondu je v jednom sektoru (Komunikační služby).
- Náklady 0,50 % ročně jsou nad středem srovnatelných fondů (0,44 %).
- Za posledních pět let cena jednou spadla o 66 % pod své maximum.
- Malý fond s majetkem $13,8M; malé fondy bývají častěji rušeny.
- Obchoduje se málo: denně se zobchoduje jen zhruba $34,8K.
Fond nemá vlastní Bulios Score ani Fair Price - obojí se počítá z výsledků jedné firmy. Tato stránka místo toho ukazuje, co ve fondu je a kolik stojí.
Cena
Výkonnost
- 1 měsíc
- +6,1 %
- 3 měsíce
- +6,0 %
- Letos
- -1,9 %
- 1 rok
- -9,1 %
- 3 roky
- +66 %
- 5 let
- -13 %
- Prům. market cap
- $27,8B
- P/E
- 16,4x
- Forward P/E
- 16,6x
- P/S
- 3,0x
- P/B
- 2,5x
- P/FCF
- 16,9x
- EV/EBITDA
- 9,8x
- Dividend yield
- 1,31 %
- ROIC
- 6,6 %
- ROE
- -19,5 %
- Hrubá marže
- 58,7 %
- Provozní marže
- 16,7 %
- Čistá marže
- 15,1 %
- Payout ratio
- 21,4 %
- Čistý dluh/EBITDA
- -1,5x
- Beta
- 0,95
Vážený průměr 31 největších firem, které tvoří 89 % fondu. Banky a pojišťovny se nepočítají do hrubé marže, ROIC a ukazatelů s EBITDA.
Co ve fondu je?
Koncentrovaný- 1 NTNetEase NTES 11 %
- 2 79Nintendo Co., Ltd. 7974.T 11 %
- 3 TTTake-Two Interactive TTWO 7,1 %
- 4 RBRoblox RBLX 6,8 %
- 5 97Konami Group Corporation 9766.T 6,4 %
- 6 78BANDAI NAMCO Holdings Inc. 7832.T 6,2 %
- 7 UUnity Software U 4,5 %
- 8 36NEXON Co., Ltd. 3659.T 4,0 %
- 9 96Capcom Co., Ltd. 9697.T 3,9 %
- 10 International Games System Co Ltd 2,8 %
Pozic ve fondu: 44. Deset největších tvoří 64 % majetku.
Složení k 31. 10. 2026.
Kam je fond rozložený?
Převažuje jeden sektorPodle sektorů
- Komunikační služby 88 %
- Zbytné spotřební zboží 5,7 %
- Technologie 5,0 %
- Průmysl 1,1 %
- Ostatní 0,01 %
Podle zemí
- Japonsko 39 %
- Spojené státy 21 %
- Čína 16 %
- Jižní Korea 12 %
- Ostatní země 11 %
Podle velikosti firem
- Large cap 68 %
- Mid cap 21 %
- Small cap 11 %
Podle tržní hodnoty firmy: Mega cap od 200 mld. $, Large cap od 10 mld. $, Mid cap od 2 mld. $, Small cap od 300 mil. $, Micro cap pod 300 mil. $. Počítáno z firem, které tvoří 89 % fondu.
Největší sektor: Komunikační služby (88 %). Největší země: Japonsko (39 %). Největší skupina podle velikosti: Large cap (68 %).
Kolik mě to stojí?
Drahý- Ročně z $10 000
- $50,00
- Za 20 let
- $2 416
Z každých investovaných $10 000 si fond vezme $50,00 ročně. Neplatíte to zvlášť - strhává se to z hodnoty fondu. Za 20 let při růstu 5 % ročně to dá dohromady zhruba $2 416.
Jak se mu dařilo?
Ztrácí hodnotu- Průměrně ročně za 5 let
- -2,7 %
- Nejhlubší propad
- -66 %
- Roční kolísavost
- 21 %
Průměrný roční pokles za posledních pět let: 2,7 %. Nejhlubší propad v těchto letech: 66 % pod předchozí maximum.
Vyplácí dividendy?
Ano, vyplácí- Výnos
- 0,65 %
- Výplat ročně
- 1
- Poslední výplata
- $0,15
Za posledních 12 měsíců vyplatil $0,15 na podíl, tedy 0,65 % z dnešní ceny. Poslední výplata byla $0,15 dne 30. 12. 2025.
Dá se snadno koupit a prodat?
Obchoduje se málo- Denně se zobchoduje
- $34,8K
- Podílů denně
- 1,5K
V průměrný den se zobchoduje zhruba $34,8K tohoto fondu.
Jak drahé jsou firmy uvnitř?
Běžné ocenění- P/E firem uvnitř
- 16,4
- Průměrné Bulios Score
- 65 ze 100
Váha podle Bulios Fair Price
- Podhodnocené 31 %
- Férově oceněné 17 %
- Nadhodnocené 51 %
Firmy uvnitř se v průměru obchodují za 16,4násobek ročního zisku. Podle Fair Price vychází 51 % hodnocené váhy jako nadhodnocené.
Počítáno z největších firem (31), které tvoří 89 % fondu. Každá firma se počítá svou vahou. Vycházíme z metrik, Bulios Score a Fair Price jednotlivých firem.
Podobné fondy
Fondy, které drží z velké části totéž. Překryv říká, jakou část váhy mají s tímto fondem společnou.
| Fond | Sídlo | Majetek | Změna za 1 rok | Dividendy | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
HE HERO Global X Video Games & Esports ETF | Spojené státy | 0,50 % | $136,2M | -10 % | Vyplácí | 63 % |
ES ESPO VanEck Video Gaming and eSports ETF | Spojené státy | 0,55 % | $245,3M | -8,5 % | Vyplácí | 63 % |
ES ESP0.DE VanEck Video Gaming and eSports UCITS ETF | Irsko | 0,55 % | $623,1M | -3,1 % | Reinvestuje | 58 % |
HE HERO.TO Evolve E-Gaming Index ETF | Kanada | 0,70 % | $8,88M | -13 % | Vyplácí | 57 % |
ME METV Roundhill Metaverse ETF | Spojené státy | 0,59 % | $207,3M | +5,8 % | Vyplácí | 39 % |
OD ODDS Pacer BlueStar Digital Entertainment ETF | Spojené státy | 0,49 % | $3,28M | -19 % | Vyplácí | 35 % |