Feed NVPS
NV

PurePlay Nvidia Ecosystem Picks & Shovels Index ETF NVPS · NASDAQ

$17.76 +4.05% (+$0.69)

Shrnutí

PurePlay Nvidia Ecosystem Picks & Shovels Index ETF je ETF, tedy fond obchodovaný na burze jako akcie. Spravuje ho PurePlay. Pozic uvnitř: 40. Deset největších tvoří 47 % fondu.

Roční náklady
0,75 %
Majetek fondu
$2,60M
Pozic
40
Dividendový výnos
0,05 %
Funguje od
2026

Co mluví pro

Nic výrazného v jeho prospěch.

Na co si dát pozor

  • Náklady 0,75 % ročně jsou nad středem srovnatelných fondů (0,44 %).
  • Za posledních pět let cena jednou spadla o 40 % pod své maximum.
  • Mladý fond: funguje teprve od roku 2026.
  • Malý fond s majetkem $2,60M; malé fondy bývají častěji rušeny.
  • Obchoduje se málo: denně se zobchoduje jen zhruba $232,3K.

Fond nemá vlastní Bulios Score ani Fair Price - obojí se počítá z výsledků jedné firmy. Tato stránka místo toho ukazuje, co ve fondu je a kolik stojí.

Cena

Výkonnost

1 měsíc
-28 %
3 měsíce
-21 %
Prům. market cap
$443,4B
P/E
20,3x
Forward P/E
16,3x
P/S
2,1x
P/B
4,9x
P/FCF
27,6x
EV/EBITDA
14,0x
Dividend yield
1,13 %
ROIC
23,5 %
ROE
36,2 %
Hrubá marže
45,3 %
Provozní marže
30,1 %
Čistá marže
25,7 %
Payout ratio
23,0 %
Čistý dluh/EBITDA
0,5x
Beta
4,04

Vážený průměr 37 největších firem, které tvoří 92 % fondu. Banky a pojišťovny se nepočítají do hrubé marže, ROIC a ukazatelů s EBITDA.

Co ve fondu je?

Středně koncentrovaný
  1. 1
    TS
    TSMC TSM 8,4 %
  2. 2
    VR
    Vertiv VRT 6,6 %
  3. 3 SK HYNIX INC-GDS 6,2 %
  4. 4
    MU
    Micron MU 5,9 %
  5. 5
    SM
    Super Micro Computer SMCI 3,6 %
  6. 6
    AS
    ASML ASML 3,5 %
  7. 7
    DL
    Digital Realty DLR 3,2 %
  8. 8
    EQ
    Equinix EQIX 3,2 %
  9. 9
    ET
    Eaton Corporation plc ETN 3,1 %
  10. 10
    AN
    Arista ANET 3,0 %

Pozic ve fondu: 40. Deset největších tvoří 47 % majetku.

Složení k 31. 10. 2026.

Kam je fond rozložený?

Rozložený

Podle zemí

Podle velikosti firem

Podle tržní hodnoty firmy: Mega cap od 200 mld. $, Large cap od 10 mld. $, Mid cap od 2 mld. $, Small cap od 300 mil. $, Micro cap pod 300 mil. $. Počítáno z firem, které tvoří 92 % fondu.

Největší země: Spojené státy (55 %). Největší skupina podle velikosti: Large cap (53 %).

Kolik mě to stojí?

Drahý
Ročně z $10 000
$75,00
Za 20 let
$3 544

Z každých investovaných $10 000 si fond vezme $75,00 ročně. Neplatíte to zvlášť - strhává se to z hodnoty fondu. Za 20 let při růstu 5 % ročně to dá dohromady zhruba $3 544.

Jak se mu dařilo?

Nejhlubší propad
-40 %

Obchoduje se méně než rok, na hodnocení je to krátká doba.

Vyplácí dividendy?

Ano, vyplácí
Výnos
0,05 %
Poslední výplata
$0,01

Za posledních 12 měsíců vyplatil $0,01 na podíl, tedy 0,05 % z dnešní ceny. Poslední výplata byla $0,01 dne 28. 9. 2026.

Dá se snadno koupit a prodat?

Obchoduje se málo
Denně se zobchoduje
$232,3K
Podílů denně
13K

V průměrný den se zobchoduje zhruba $232,3K tohoto fondu.

Jak drahé jsou firmy uvnitř?

Běžné ocenění
P/E firem uvnitř
20,3
Průměrné Bulios Score
72 ze 100

Váha podle Bulios Fair Price

Firmy uvnitř se v průměru obchodují za 20,3násobek ročního zisku. Podle Fair Price vychází 85 % hodnocené váhy jako nadhodnocené.

Počítáno z největších firem (37), které tvoří 92 % fondu. Každá firma se počítá svou vahou. Vycházíme z metrik, Bulios Score a Fair Price jednotlivých firem.

Podobné fondy

Fondy, které drží z velké části totéž. Překryv říká, jakou část váhy mají s tímto fondem společnou.

Fond Sídlo Majetek Změna za 1 rok Dividendy
SM
SMH VanEck Semiconductor ETF
Spojené státy 0,35 % $66,9B +33 % Vyplácí 35 %
CH
CHPX Global X - AI Semiconductor & Quantum ETF
Spojené státy 0,50 % $203,0M +36 % Vyplácí 34 %
VV
VVSM.DE VanEck Semiconductor UCITS ETF
Irsko 0,35 % $9,05B +53 % Reinvestuje 33 %
CH
CHPY YieldMax Semiconductor Portfolio Option Income ETF
Spojené státy 1,03 % $874,3M -13 % Vyplácí 31 %
SO
SOXY YieldMax Target 12 Semiconductor Option Income ETF
Spojené státy 1,06 % $61,9M +18 % Vyplácí 31 %
NE
NECK xETFs AI Bottlenecks ETF
Spojené státy 0,75 % $200,0K - - 31 %

Používáme nezbytné cookies pro fungování webu a volitelné analytické cookies pro měření návštěvnosti.