Povzetek
Invesco Dorsey Wright Basic Materials Momentum ETF je ETF - sklad, s katerim se na borzi trguje kot z delnico - ki ga upravlja Invesco. Število pozicij v njem: 43. Deset največjih predstavlja 38 % sklada.
- Letni stroški
- 0,79 %
- Velikost sklada
- $62,9M
- Število pozicij
- 43
- Dividendni donos
- 0,52 %
- Deluje od
- 2006
Kaj govori v prid
- Povprečna letna rast v zadnjih desetih letih: 7,1 %.
- Deluje že od leta 2006.
Na kaj biti pozorni
- 83 % sklada je v enem sektorju (Osnovni materiali).
- 100 % sklada je v eni državi (Združene države Amerike).
- Stroški 0,79 % letno so nad sredino primerljivih skladov (0,44 %).
- V zadnjih petih letih je njegova cena enkrat padla za 33 % od vrha.
- Majhen sklad: v upravljanju ima $62,9M; majhne sklade pogosteje zaprejo.
- Z njim se malo trguje: dnevni promet je le približno $203,2K.
Sklad nima lastnega Bulios Score niti Fair Price - oboje se izračuna iz rezultatov posameznega podjetja. Ta stran namesto tega prikazuje, kaj je v skladu in koliko stane.
Cena
Uspešnost
- 1 mesec
- −7,0 %
- 3 meseci
- −13 %
- Letos
- −1,3 %
- 1 leto
- +9,7 %
- 3 leta
- +42 %
- 5 let
- +15 %
- 10 let
- +99 %
- Povpr. market cap
- $31,5B
- P/E
- 19,2x
- Forward P/E
- 14,8x
- P/S
- 1,5x
- P/B
- 2,4x
- P/FCF
- 20,3x
- EV/EBITDA
- 12,0x
- Dividend yield
- 1,32 %
- ROIC
- 8,2 %
- ROE
- 15,7 %
- Bruto marža
- 28,7 %
- Poslovna marža
- 15,4 %
- Neto marža
- 10,4 %
- Payout ratio
- 25,4 %
- Neto dolg/EBITDA
- 2,2x
- Beta
- 1,28
Tehtano povprečje 40 največjih podjetij, ki predstavljajo 100 % sklada. Banke in zavarovalnice niso upoštevane pri bruto marži, ROIC in kazalnikih z EBITDA.
Kaj je v skladu?
Zmerno koncentriran- 1 RSReliance Steel & Aluminum Co. RS 4,9 %
- 2 ATAllegheny Technologies ATI 4,3 %
- 3 NUNucor Corporation NUE 4,1 %
- 4 NENewmont NEM 3,7 %
- 5 RGRoyal Gold, Inc. RGLD 3,6 %
- 6 CFCF Industries Holdings, Inc. CF 3,6 %
- 7 APAir Products and Chemicals, Inc. APD 3,5 %
- 8 CRCarpenter CRS 3,3 %
- 9 FCFreeport-McMoRan Inc. FCX 3,3 %
- 10 DDDuPont DD 3,2 %
Število pozicij v skladu: 43. Deset največjih predstavlja 38 % sklada.
Sestava na dan 31. okt. 2026.
Kam je sklad razpršen?
Prevladuje en sektorPo sektorjih
- Osnovni materiali 83 %
- Industrija 17 %
Po državah
- Združene države Amerike 100 %
Po velikosti podjetij
- Mega cap 2,8 %
- Large cap 55 %
- Mid cap 40 %
- Small cap 1,6 %
Po tržni vrednosti podjetja: Mega cap od 200 mrd. $, Large cap od 10 mrd. $, Mid cap od 2 mrd. $, Small cap od 300 mio. $, Micro cap pod 300 mio. $.
Največji sektor: Osnovni materiali (83 %). Največja država: Združene države Amerike (100 %). Največja skupina po velikosti: Large cap (55 %).
Koliko me to stane?
Drag- Letno od $10.000
- $79,00
- V 20 letih
- $3720
Od vsakih vloženih $10.000 sklad vzame $79,00 letno. Tega ne plačate posebej - odšteje se od vrednosti sklada. V 20 letih pri 5 % letni rasti to skupaj znese približno $3720.
Kako se je odrezal?
Dolgoročno raste- Povprečno letno v 10 letih
- +7,1 %
- Najgloblji padec
- −33 %
- Letna volatilnost
- 26 %
Povprečna letna rast v zadnjih desetih letih: 7,1 %. Najgloblji padec v teh letih: 33 % pod prejšnjim vrhom.
Ali izplačuje dividende?
Da, izplačuje- Donos
- 0,52 %
- Izplačila na leto
- 4
- Zadnje izplačilo
- $0,15
V zadnjih 12 mesecih je izplačal $0,57 na enoto, kar je 0,52 % današnje cene. Zadnje izplačilo je bilo $0,15 dne 21. sep. 2026.
Ali ga je enostavno kupiti in prodati?
Malo se trguje- Dnevni promet
- $203,2K
- Enote na dan
- 1,9K
Na povprečen dan znaša promet s skladom približno $203,2K.
Kako draga so podjetja v skladu?
Običajno vrednotenje- P/E podjetij v njem
- 19,2
- Povprečni Bulios Score
- 58 od 100
Utež po Bulios Fair Price
- Podcenjeno 6,8 %
- Pošteno vrednoteno 14 %
- Precenjeno 80 %
Za podjetja v njem se v povprečju plača 19,2-kratnik njihovega letnega dobička. Po Fair Price se 80 % ocenjene uteži izkaže za precenjeno.
Izračunano iz največjih podjetij v njem (40), ki predstavljajo 100 % sklada. Vsako podjetje šteje s svojo utežjo. Izhajamo iz kazalnikov, Bulios Score in Fair Price posameznih podjetij.
Podobni skladi
Skladi, ki imajo v lasti večinoma isto. Prekrivanje pove, kolikšen del uteži imajo skupen s tem skladom.
| Sklad | Sedež | Velikost | 1-letna sprememba | Dividende | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
FX FXZ First Trust Materials AlphaDEX Fund | Združene države Amerike | 0,64 % | $209,1M | +26 % | Izplačuje | 46 % |
IY IYM iShares U.S. Basic Materials ETF | Združene države Amerike | 0,37 % | $969,4M | +28 % | Izplačuje | 41 % |
XM XME SPDR S&P Metals and Mining ETF | Združene države Amerike | 0,35 % | $3,72B | −0,7 % | Izplačuje | 41 % |
BA BASE.TO Evolve Global Materials & Mining Enhanced Yield Index ETF | Kanada | 0,60 % | $37,4M | +14 % | Izplačuje | 39 % |
VA VAW Vanguard Materials ETF | Združene države Amerike | 0,09 % | $4,49B | +19 % | Izplačuje | 38 % |
VM VMIAX Vanguard Materials Index Fund Admiral Shares· vzajemni sklad | Združene države Amerike | 0,09 % | $4,48B | +19 % | Izplačuje | 38 % |