Podsumowanie
Invesco Solar ETF to ETF - fundusz notowany na giełdzie tak jak akcja - którym zarządza Invesco. Pozycje w środku: 44. Dziesięć największych stanowi 62% funduszu.
- Koszty roczne
- 0,70%
- Wielkość funduszu
- $872,0M
- Pozycje
- 44
- Działa od
- 2008
Co przemawia za
- Łatwo go kupić i sprzedać: dzienny obrót to około $45,0M.
- Średni roczny wzrost w ostatnich dziesięciu latach: 9,3%.
- Działa od 2008 roku.
Na co uważać
- Dziesięć największych pozycji stanowi 62% funduszu, więc jego wynik zależy od kilku z nich.
- 55% funduszu przypada na jeden sektor (Energia).
- Koszty 0,70% rocznie są powyżej środka porównywalnych funduszy (0,44%).
- W ostatnich pięciu latach jego cena raz spadła o 79% od szczytu.
Fundusz nie ma własnego Bulios Score ani Fair Price - jedno i drugie liczy się z wyników pojedynczej firmy. Zamiast tego ta strona pokazuje, co jest w funduszu i ile kosztuje.
Cena
Wyniki
- 1 miesiąc
- +4,7%
- 3 miesiące
- -14%
- Ten rok
- -7,2%
- 1 rok
- -9,5%
- 3 lata
- +3,8%
- 5 lat
- -52%
- 10 lat
- +144%
- Śr. market cap
- $5,59B
- P/E
- 20,1x
- Forward P/E
- 14,7x
- P/S
- 0,7x
- P/B
- 1,0x
- P/FCF
- 18,9x
- EV/EBITDA
- 12,8x
- Dividend yield
- 0,83%
- ROIC
- 3,9%
- ROE
- 0,5%
- Marża brutto
- 28,7%
- Marża operacyjna
- 8,7%
- Marża netto
- 6,1%
- Payout ratio
- 16,7%
- Dług netto/EBITDA
- 6,1x
- Beta
- 1,85
Średnia ważona 35 największych spółek, które stanowią 100% funduszu. Banki i ubezpieczyciele nie są liczeni do marży brutto, ROIC ani wskaźników z EBITDA.
Co jest w środku?
Skoncentrowany- 1 NXNextracker NXT 11%
- 2 FSFirst Solar FSLR 9,6%
- 3 ENEnlight Renewable Energy Ltd ENLT.TA 8,5%
- 4 ENEnphase Energy ENPH 6,0%
- 5 HAHannon Armstrong Sustainable Infrastructure Capital, Inc. HASI 5,3%
- 6 DODoral Group Renewable Energy Resources Ltd DORL.TA 5,1%
- 7 CWClearway Energy, Inc. CWEN 4,5%
- 8 GCGCL Technology Holdings Limited GCPEF 4,0%
- 9 RUSunrun RUN 3,9%
- 10 SESolarEdge SEDG 3,9%
Pozycje w funduszu: 44. Dziesięć największych stanowi 62% całości.
Skład na dzień 31 paź 2026.
Jak jest rozłożony?
Dominuje jeden sektorWedług sektorów
- Energia 55%
- Użyteczność publiczna 32%
- Finanse 5,4%
- Przemysł 3,9%
- Technologie 3,2%
- Pozostałe 0,01%
Według krajów
- Stany Zjednoczone 51%
- Izrael 19%
- Chiny 11%
- Tajwan 5,5%
- Pozostałe kraje 13%
Według wielkości firm
- Large cap 25%
- Mid cap 37%
- Small cap 35%
- Micro cap 2,9%
Według wartości rynkowej firmy: Mega cap od 200 mld $, Large cap od 10 mld $, Mid cap od 2 mld $, Small cap od 300 mln $, Micro cap poniżej 300 mln $. Liczone z firm, które stanowią 81% funduszu.
Największy sektor: Energia (55%). Największy kraj: Stany Zjednoczone (51%). Największa grupa według wielkości: Mid cap (37%).
Ile mnie to kosztuje?
Drogi- Rocznie z $10 000
- $70,00
- Przez 20 lat
- $3322
Z każdych zainwestowanych $10 000 fundusz pobiera $70,00 rocznie. Nie płacisz tego osobno - kwota jest potrącana z wartości funduszu. Przez 20 lat przy wzroście 5% rocznie daje to razem około $3322.
Jak sobie radził?
Rośnie długoterminowo- Średnio rocznie, 10 lat
- +9,3%
- Największy spadek
- -79%
- Zmienność roczna
- 38%
Średni roczny wzrost w ostatnich dziesięciu latach: 9,3%. Największy spadek w tych latach: 79% poniżej wcześniejszego szczytu.
Czy wypłaca dywidendy?
Tak, wypłaca- Ostatnia wypłata
- $0,16
Ostatnia wypłata (23 gru 2024) wyniosła $0,16.
Czy łatwo go kupić i sprzedać?
Bardzo łatwo- Dzienny obrót
- $45,0M
- Jednostki dziennie
- 988K
W przeciętny dzień obrót funduszem wynosi około $45,0M.
Jak drogie są firmy w środku?
Typowa wycena- P/E firm w środku
- 20,1
- Średni Bulios Score
- 53 na 100
Waga według Bulios Fair Price
- Niedowartościowane 44%
- Uczciwie wycenione 0,0%
- Przewartościowane 56%
Firmy w środku są wyceniane średnio na 20,1-krotność rocznego zysku. Według Fair Price 56% ocenionej wagi wypada jako przewartościowane.
Liczone z największych firm (35), które stanowią 100% funduszu. Każda firma liczy się proporcjonalnie do swojej wagi. Korzystamy ze wskaźników, Bulios Score i Fair Price samych firm.
Podobne fundusze
Fundusze, które w dużej mierze trzymają to samo. Część wspólna mówi, ile ich wagi pokrywa się z tym funduszem.
| Fundusz | Siedziba | Wielkość | Zmiana za 1 rok | Dywidendy | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
S0 S0LR.DE Invesco Solar Energy UCITS ETF | Irlandia | 0,69% | $157,5M | -4,1% | Reinwestuje | 93% |
S0 S0LR.F Invesco Solar Energy UCITS ETF | Irlandia | 0,69% | $29,7M | -6,4% | Reinwestuje | 93% |
FR FRNW Fidelity Clean Energy ETF | Stany Zjednoczone | 0,39% | $90,1M | -1,7% | Wypłaca | 32% |
IN INRE.PA iShares Global Clean Energy Transition UCITS ETF | Irlandia | 0,65% | $372,9M | +0,1% | Reinwestuje | 31% |
IN INRG.SW iShares Global Clean Energy Transition UCITS ETF | Irlandia | 0,65% | $2,58B | -4,8% | Wypłaca | 31% |
IQ IQQH.DE iShares Global Clean Energy Transition UCITS ETF | Irlandia | 0,65% | $2,59B | -1,2% | Wypłaca | 31% |