Feed TRUU
TR

VanEck Utilities TruSector ETF TRUU · NASDAQ

$23.60 -0.50% (-$0.12)

Shrnutí

VanEck Utilities TruSector ETF je ETF, tedy fond obchodovaný na burze jako akcie. Spravuje ho VanEck. Pozic uvnitř: 33. Deset největších tvoří 59 % fondu.

Roční náklady
0,10 %
Majetek fondu
$237,5K
Pozic
33
Dividendový výnos
0,69 %
Funguje od
2026

Co mluví pro

  • Náklady 0,10 % ročně jsou pod středem srovnatelných fondů (0,44 %).

Na co si dát pozor

  • Deset největších pozic tvoří 59 % fondu, výsledek tak stojí na několika titulech.
  • 100 % fondu je v jedné zemi (Spojené státy).
  • Mladý fond: funguje teprve od roku 2026.
  • Malý fond s majetkem $237,5K; malé fondy bývají častěji rušeny.
  • Obchoduje se málo: denně se zobchoduje jen zhruba $7,27K.

Fond nemá vlastní Bulios Score ani Fair Price - obojí se počítá z výsledků jedné firmy. Tato stránka místo toho ukazuje, co ve fondu je a kolik stojí.

Cena

Výkonnost

1 měsíc
+4,8 %
3 měsíce
-1,0 %
Prům. market cap
$70,3B
P/E
19,2x
Forward P/E
18,4x
P/S
2,7x
P/B
2,2x
P/FCF
-
EV/EBITDA
11,6x
Dividend yield
2,87 %
ROIC
4,2 %
ROE
13,2 %
Hrubá marže
51,2 %
Provozní marže
23,1 %
Čistá marže
17,4 %
Payout ratio
55,1 %
Čistý dluh/EBITDA
4,9x
Beta
0,00

Vážený průměr 31 největších firem, které tvoří 100 % fondu. Banky a pojišťovny se nepočítají do hrubé marže, ROIC a ukazatelů s EBITDA.

Co ve fondu je?

Koncentrovaný
  1. 1
    NE
    NextEra Energy NEE 13 %
  2. 2
    SO
    The Southern Company SO 7,9 %
  3. 3
    DU
    Duke Energy Corporation DUK 7,3 %
  4. 4
    CE
    Constellation Energy CEG 6,4 %
  5. 5
    AE
    American Electric Power Company, Inc. AEP 5,2 %
  6. 6
    D
    Dominion Energy D 4,2 %
  7. 7
    SR
    Sempra SRE 4,2 %
  8. 8
    ET
    Entergy Corporation ETR 3,8 %
  9. 9
    XE
    Xcel Energy Inc. XEL 3,7 %
  10. 10
    EX
    Exelon EXC 3,5 %

Pozic ve fondu: 33. Deset největších tvoří 59 % majetku.

Složení k 31. 10. 2026.

Kam je fond rozložený?

Jedna země

Podle zemí

Podle velikosti firem

Podle tržní hodnoty firmy: Mega cap od 200 mld. $, Large cap od 10 mld. $, Mid cap od 2 mld. $, Small cap od 300 mil. $, Micro cap pod 300 mil. $.

Největší země: Spojené státy (100 %). Největší skupina podle velikosti: Large cap (100 %).

Kolik mě to stojí?

Levný
Ročně z $10 000
$10,00
Za 20 let
$501

Z každých investovaných $10 000 si fond vezme $10,00 ročně. Neplatíte to zvlášť - strhává se to z hodnoty fondu. Za 20 let při růstu 5 % ročně to dá dohromady zhruba $501.

Jak se mu dařilo?

Nejhlubší propad
-15 %

Obchoduje se méně než rok, na hodnocení je to krátká doba.

Vyplácí dividendy?

Ano, vyplácí
Výnos
0,69 %
Poslední výplata
$0,16

Za posledních 12 měsíců vyplatil $0,16 na podíl, tedy 0,69 % z dnešní ceny. Poslední výplata byla $0,16 dne 1. 10. 2026.

Dá se snadno koupit a prodat?

Obchoduje se málo
Denně se zobchoduje
$7,27K
Podílů denně
308

V průměrný den se zobchoduje zhruba $7,27K tohoto fondu.

Jak drahé jsou firmy uvnitř?

Běžné ocenění
P/E firem uvnitř
19,2
Průměrné Bulios Score
66 ze 100

Váha podle Bulios Fair Price

Firmy uvnitř se v průměru obchodují za 19,2násobek ročního zisku.

Počítáno z největších firem (31), které tvoří 100 % fondu. Každá firma se počítá svou vahou. Vycházíme z metrik, Bulios Score a Fair Price jednotlivých firem.

Podobné fondy

Fondy, které drží z velké části totéž. Překryv říká, jakou část váhy mají s tímto fondem společnou.

Fond Sídlo Majetek Změna za 1 rok Dividendy
ZP
ZPDU.DE State Street SPDR S&P U.S. Utilities Select Sector UCITS ETF (Acc)
Irsko 0,15 % $225,2M +4,2 % Reinvestuje 100 %
XL
XLU Utilities Select Sector SPDR Fund
Spojené státy 0,08 % $24,3B -3,8 % Vyplácí 100 %
2B
2B7A.DE iShares S&P 500 Utilities Sector UCITS ETF
Irsko 0,15 % $1,18B +4,0 % Reinvestuje 100 %
FU
FUTY Fidelity MSCI Utilities Index ETF
Spojené státy 0,08 % $2,04B -4,0 % Vyplácí 90 %
VU
VUIAX Vanguard Utilities Index Fund Admiral Shares· podílový fond
Spojené státy 0,09 % $9,47B -4,1 % Vyplácí 89 %
VP
VPU Vanguard Utilities Index Fund
Spojené státy 0,09 % $9,56B -4,1 % Vyplácí 89 %

Používáme nezbytné cookies pro fungování webu a volitelné analytické cookies pro měření návštěvnosti.