Podsumowanie
Global X Uranium ETF to ETF - fundusz notowany na giełdzie tak jak akcja - którym zarządza Global X. Pozycje w środku: 63. Dziesięć największych stanowi 62% funduszu.
- Koszty roczne
- 0,69%
- Wielkość funduszu
- $4,73B
- Pozycje
- 63
- Stopa dywidendy
- 6,44%
- Działa od
- 2010
Co przemawia za
- Duży fundusz o aktywach $4,73B.
- Łatwo go kupić i sprzedać: dzienny obrót to około $110,4M.
- Średni roczny wzrost w ostatnich dziesięciu latach: 11%.
- Działa od 2010 roku.
Na co uważać
- Dziesięć największych pozycji stanowi 62% funduszu, więc jego wynik zależy od kilku z nich.
- 56% funduszu przypada na jeden sektor (Energia).
- Koszty 0,69% rocznie są powyżej środka porównywalnych funduszy (0,44%).
- W ostatnich pięciu latach jego cena raz spadła o 50% od szczytu.
Fundusz nie ma własnego Bulios Score ani Fair Price - jedno i drugie liczy się z wyników pojedynczej firmy. Zamiast tego ta strona pokazuje, co jest w funduszu i ile kosztuje.
Cena
Wyniki
- 1 miesiąc
- -19%
- 3 miesiące
- -28%
- Ten rok
- -24%
- 1 rok
- -32%
- 3 lata
- +21%
- 5 lat
- +11%
- 10 lat
- +174%
- Śr. market cap
- $22,2B
- P/E
- 27,8x
- Forward P/E
- 22,6x
- P/S
- 2,1x
- P/B
- 1,8x
- P/FCF
- 21,8x
- EV/EBITDA
- 13,0x
- Dividend yield
- 114,53%
- ROIC
- 1,5%
- ROE
- -1,5%
- Marża brutto
- -28,6%
- Marża operacyjna
- -1718,0%
- Marża netto
- -1343,2%
- Payout ratio
- 3180,4%
- Dług netto/EBITDA
- 0,2x
- Beta
- 1,41
Średnia ważona 47 największych spółek, które stanowią 90% funduszu. Banki i ubezpieczyciele nie są liczeni do marży brutto, ROIC ani wskaźników z EBITDA.
Co jest w środku?
Skoncentrowany- 1 CCCameco Corporation CCO.TO 23%
- 2 U-Sprott Physical Uranium Trust Fund U-U.TO 7,3%
- 3 NXNexGen Energy Ltd. NXE.TO 6,0%
- 4 OKOklo OKLO 5,2%
- 5 UEUranium Energy Corp. UEC 4,6%
- 6 KAJSC National Atomic Company Kazatomprom KAP.IL 4,5%
- 7 PDPaladin Energy Ltd PDN.AX 2,9%
- 8 LECentrus Energy Corp. LEU 2,7%
- 9 EFEnergy Fuels Inc. EFR.TO 2,7%
- 10 SSSibanye Stillwater Limited SSW.JO 2,5%
Pozycje w funduszu: 63. Dziesięć największych stanowi 62% całości.
Skład na dzień 13 paź 2026.
Jak jest rozłożony?
Dominuje jeden sektorWedług sektorów
- Energia 56%
- Przemysł 25%
- Finanse 7,3%
- Użyteczność publiczna 5,5%
- Materiały podstawowe 5,0%
- Pozostałe 1,8%
Według krajów
- Kanada 44%
- Stany Zjednoczone 21%
- Korea Południowa 11%
- Australia 8,2%
- Pozostałe kraje 11%
Według wielkości firm
- Mega cap 2,4%
- Large cap 41%
- Mid cap 40%
- Small cap 12%
- Micro cap 4,5%
Według wartości rynkowej firmy: Mega cap od 200 mld $, Large cap od 10 mld $, Mid cap od 2 mld $, Small cap od 300 mln $, Micro cap poniżej 300 mln $. Liczone z firm, które stanowią 90% funduszu.
Największy sektor: Energia (56%). Największy kraj: Kanada (44%). Największa grupa według wielkości: Large cap (41%).
Ile mnie to kosztuje?
Drogi- Rocznie z $10 000
- $69,00
- Przez 20 lat
- $3278
Z każdych zainwestowanych $10 000 fundusz pobiera $69,00 rocznie. Nie płacisz tego osobno - kwota jest potrącana z wartości funduszu. Przez 20 lat przy wzroście 5% rocznie daje to razem około $3278.
Jak sobie radził?
Rośnie długoterminowo- Średnio rocznie, 10 lat
- +11%
- Największy spadek
- -50%
- Zmienność roczna
- 51%
Średni roczny wzrost w ostatnich dziesięciu latach: 11%. Największy spadek w tych latach: 50% poniżej wcześniejszego szczytu.
Czy wypłaca dywidendy?
Tak, wypłaca- Stopa dywidendy
- 6,44%
- Wypłaty w roku
- 1
- Ostatnia wypłata
- $2,08
W ciągu ostatnich 12 miesięcy wypłacił $2,08 na jednostkę, czyli 6,44% dzisiejszej ceny. Ostatnia wypłata (30 gru 2025) wyniosła $2,08.
Czy łatwo go kupić i sprzedać?
Bardzo łatwo- Dzienny obrót
- $110,4M
- Jednostki dziennie
- 3,4M
W przeciętny dzień obrót funduszem wynosi około $110,4M.
Jak drogie są firmy w środku?
Raczej drogie- P/E firm w środku
- 27,8
- Średni Bulios Score
- 51 na 100
Waga według Bulios Fair Price
- Niedowartościowane 13%
- Uczciwie wycenione 5,8%
- Przewartościowane 81%
Firmy w środku są wyceniane średnio na 27,8-krotność rocznego zysku. Według Fair Price 81% ocenionej wagi wypada jako przewartościowane.
Liczone z największych firm (47), które stanowią 90% funduszu. Każda firma liczy się proporcjonalnie do swojej wagi. Korzystamy ze wskaźników, Bulios Score i Fair Price samych firm.
Podobne fundusze
Fundusze, które w dużej mierze trzymają to samo. Część wspólna mówi, ile ich wagi pokrywa się z tym funduszem.
| Fundusz | Siedziba | Wielkość | Zmiana za 1 rok | Dywidendy | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
UR URNU.F Global X - Uranium UCITS ETF | Irlandia | 0,65% | $540,6M | -30% | Reinwestuje | 78% |
HU HURA.TO Global X Uranium Index ETF | Kanada | 0,98% | $121,5M | -28% | Reinwestuje | 54% |
NU NUCL.MI VanEck Uranium and Nuclear Technologies UCITS ETF | Irlandia | 0,55% | $800,5M | -25% | Reinwestuje | 54% |
U3 U3O8.MI Sprott Uranium Miners UCITS ETF | Irlandia | 0,85% | $210,9M | -9,7% | Reinwestuje | 38% |
UR URAN Themes Uranium & Nuclear ETF | Stany Zjednoczone | 0,35% | $22,2M | -31% | Reinwestuje | 35% |
NL NLR VanEck Uranium+Nuclear Energy ETF | Stany Zjednoczone | 0,52% | $2,20B | -35% | Wypłaca | 31% |