Podsumowanie
Invesco MSCI Europe Catholic Principles UCITS ETF to ETF - fundusz notowany na giełdzie tak jak akcja - którym zarządza Invesco. Pozycje w środku: 208. Dziesięć największych stanowi 29% funduszu.
- Koszty roczne
- 0,30%
- Wielkość funduszu
- 54,5M €
- Pozycje
- 208
- Stopa dywidendy
- 2,24%
- Działa od
- 2019
Co przemawia za
- Koszty 0,30% rocznie są poniżej środka porównywalnych funduszy (0,44%).
- Szeroko rozłożony: dziesięć największych pozycji stanowi tylko 29% funduszu.
Na co uważać
- Mały fundusz o aktywach 54,5M €; małe fundusze częściej są zamykane.
- Mały obrót: dziennie tylko około 56,5K €.
Fundusz nie ma własnego Bulios Score ani Fair Price - jedno i drugie liczy się z wyników pojedynczej firmy. Zamiast tego ta strona pokazuje, co jest w funduszu i ile kosztuje.
Cena
Wyniki
- 1 miesiąc
- +3,3%
- 3 miesiące
- -1,2%
- Ten rok
- +12%
- 1 rok
- +15%
- 3 lata
- +47%
- 5 lat
- +26%
- Śr. market cap
- $170,7B
- P/E
- 19,1x
- Forward P/E
- 18,7x
- P/S
- 2,1x
- P/B
- 3,2x
- P/FCF
- 12,4x
- EV/EBITDA
- 16,0x
- Dividend yield
- 2,14%
- ROIC
- 17,7%
- ROE
- 25,4%
- Marża brutto
- 45,7%
- Marża operacyjna
- 22,9%
- Marża netto
- 18,2%
- Payout ratio
- 40,7%
- Dług netto/EBITDA
- 0,9x
- Beta
- 0,89
Średnia ważona 50 największych spółek, które stanowią 58% funduszu. Banki i ubezpieczyciele nie są liczeni do marży brutto, ROIC ani wskaźników z EBITDA.
Co jest w środku?
Szeroko rozłożony- 1 ASASML Holding N.V. ASML.AS 8,0%
- 2 ALAllianz ALV.DE 3,4%
- 3 SUSchneider Electric S.E. SU.PA 2,8%
- 4 UNILEVER PLC GBP NPV 2,5%
- 5 ABABB Ltd ABBN.SW 2,5%
- 6 AIL'Air Liquide S.A. AI.PA 2,2%
- 7 ORL'Oréal S.A. OR.PA 2,1%
- 8 ZUZurich Insurance Group AG ZURN.SW 2,0%
- 9 ISIntesa Sanpaolo S.p.A. ISP.MI 1,7%
- 10 INING INGA.AS 1,7%
Pozycje w funduszu: 208. Dziesięć największych stanowi 29% całości.
Skład na dzień 31 paź 2026.
Jak jest rozłożony?
RozłożonyWedług sektorów
- Finanse 30%
- Przemysł 22%
- Technologie 11%
- Dobra konsumpcyjne defensywne 8,6%
- Dobra konsumpcyjne cykliczne 7,6%
- Pozostałe 21%
Według krajów
- Francja 16%
- Wielka Brytania 16%
- Holandia 14%
- Szwajcaria 14%
- Pozostałe kraje 41%
Według wielkości firm
- Mega cap 12%
- Large cap 86%
- Mid cap 1,9%
Według wartości rynkowej firmy: Mega cap od 200 mld $, Large cap od 10 mld $, Mid cap od 2 mld $, Small cap od 300 mln $, Micro cap poniżej 300 mln $. Liczone z firm, które stanowią 83% funduszu.
Największy sektor: Finanse (30%). Największy kraj: Francja (16%). Największa grupa według wielkości: Large cap (86%).
Ile mnie to kosztuje?
Tani- Rocznie z 10 000 €
- 30,00 €
- Przez 20 lat
- 1476 €
Z każdych zainwestowanych 10 000 € fundusz pobiera 30,00 € rocznie. Nie płacisz tego osobno - kwota jest potrącana z wartości funduszu. Przez 20 lat przy wzroście 5% rocznie daje to razem około 1476 €.
Jak sobie radził?
Rośnie powoli- Średnio rocznie, 5 lat
- +4,8%
- Największy spadek
- -28%
- Zmienność roczna
- 14%
Średni roczny wzrost w ostatnich pięciu latach: 4,8%. Największy spadek w tych latach: 28% poniżej wcześniejszego szczytu.
Czy wypłaca dywidendy?
Tak, wypłaca- Stopa dywidendy
- 2,24%
- Wypłaty w roku
- 4
- Ostatnia wypłata
- 0,17 €
W ciągu ostatnich 12 miesięcy wypłacił 1,57 € na jednostkę, czyli 2,24% dzisiejszej ceny. Ostatnia wypłata (10 wrz 2026) wyniosła 0,17 €.
Czy łatwo go kupić i sprzedać?
Mały obrót- Dzienny obrót
- 56,5K €
- Jednostki dziennie
- 806
W przeciętny dzień obrót funduszem wynosi około 56,5K €.
Jak drogie są firmy w środku?
Typowa wycena- P/E firm w środku
- 19,1
- Średni Bulios Score
- 68 na 100
Waga według Bulios Fair Price
- Niedowartościowane 30%
- Uczciwie wycenione 6,9%
- Przewartościowane 63%
Firmy w środku są wyceniane średnio na 19,1-krotność rocznego zysku. Według Fair Price 63% ocenionej wagi wypada jako przewartościowane.
Liczone z największych firm (50), które stanowią 58% funduszu. Każda firma liczy się proporcjonalnie do swojej wagi. Korzystamy ze wskaźników, Bulios Score i Fair Price samych firm.
Podobne fundusze
Fundusze, które w dużej mierze trzymają to samo. Część wspólna mówi, ile ich wagi pokrywa się z tym funduszem.
| Fundusz | Siedziba | Wielkość | Zmiana za 1 rok | Dywidendy | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
XZ XZEU.DE Xtrackers MSCI Europe ESG UCITS ETF 1C | Irlandia | 0,20% | $1,34B | +16% | Reinwestuje | 67% |
ES ESGE.PA Amundi MSCI Europe ESG Selection UCITS ETF Acc | Luksemburg | 0,20% | $1,41B | +19% | Reinwestuje | 64% |
ES ESGH.PA Amundi MSCI Europe ESG Selection UCITS ETF EUR Hedged Acc | Luksemburg | 0,25% | $1,40B | +17% | Reinwestuje | 64% |
ID IDSE.AS iShares MSCI Europe SRI UCITS ETF | Irlandia | 0,20% | $31,2M | +13% | Reinwestuje | 53% |
36 36B3.DE iShares MSCI Europe SRI UCITS ETF | Irlandia | 0,20% | $195,8M | +15% | Wypłaca | 53% |
IU IUSK.DE iShares MSCI Europe SRI UCITS ETF | Irlandia | 0,20% | $3,44B | +17% | Reinwestuje | 53% |