Povzetek
Xtrackers Cybersecurity Select Equity ETF je ETF - sklad, s katerim se na borzi trguje kot z delnico - ki ga upravlja Xtrackers. Število pozicij v njem: 50. Deset največjih predstavlja 54 % sklada.
- Letni stroški
- 0,20 %
- Velikost sklada
- $6,35M
- Število pozicij
- 50
- Dividendni donos
- 0,72 %
- Deluje od
- 2023
Kaj govori v prid
- Stroški 0,20 % letno so pod sredino primerljivih skladov (0,44 %).
- Povprečna letna rast v zadnjih treh letih: 19 %.
Na kaj biti pozorni
- Deset največjih pozicij predstavlja 54 % sklada, zato je njegov rezultat odvisen od nekaj imen.
- 91 % sklada je v enem sektorju (Tehnologija).
- 80 % sklada je v eni državi (Združene države Amerike).
- Majhen sklad: v upravljanju ima $6,35M; majhne sklade pogosteje zaprejo.
- Z njim se malo trguje: dnevni promet je le približno $89,5K.
Sklad nima lastnega Bulios Score niti Fair Price - oboje se izračuna iz rezultatov posameznega podjetja. Ta stran namesto tega prikazuje, kaj je v skladu in koliko stane.
Cena
Uspešnost
- 1 mesec
- −16 %
- 3 meseci
- −5,5 %
- Letos
- +27 %
- 1 leto
- +18 %
- 3 leta
- +68 %
- Povpr. market cap
- $46,8B
- P/E
- 31,6x
- Forward P/E
- 26,8x
- P/S
- 3,8x
- P/B
- 4,5x
- P/FCF
- 23,6x
- EV/EBITDA
- 21,8x
- Dividend yield
- 0,23 %
- ROIC
- 0,0 %
- ROE
- 1,1 %
- Bruto marža
- 65,2 %
- Poslovna marža
- −5,0 %
- Neto marža
- −4,9 %
- Payout ratio
- 7,1 %
- Neto dolg/EBITDA
- 0,5x
- Beta
- 1,07
Tehtano povprečje 46 največjih podjetij, ki predstavljajo 95 % sklada. Banke in zavarovalnice niso upoštevane pri bruto marži, ROIC in kazalnikih z EBITDA.
Kaj je v skladu?
Koncentriran- 1 ZSZscaler ZS 6,8 %
- 2 RBRubrik RBRK 6,1 %
- 3 OKOkta OKTA 5,9 %
- 4 BABooz Allen Hamilton BAH 5,8 %
- 5 CACACI CACI 5,6 %
- 6 CRCrowdStrike CRWD 5,4 %
- 7 SSentinelOne, Inc. S 4,8 %
- 8 QLQualys, Inc. QLYS 4,7 %
- 9 PAPalo Alto Networks PANW 4,7 %
- 10 Check Point Software Technologies Ltd 4,6 %
Število pozicij v skladu: 50. Deset največjih predstavlja 54 % sklada.
Sestava na dan 31. okt. 2026.
Kam je sklad razpršen?
Prevladuje en sektorPo sektorjih
- Tehnologija 91 %
- Industrija 5,2 %
- Komunikacijske storitve 3,3 %
- Nepremičnine 0,2 %
- Finance 0,2 %
Po državah
- Združene države Amerike 80 %
- Izrael 5,3 %
- Japonska 3,9 %
- Kanada 3,2 %
- Druge države 6,6 %
Po velikosti podjetij
- Mega cap 11 %
- Large cap 49 %
- Mid cap 34 %
- Small cap 5,8 %
- Micro cap 0,6 %
Po tržni vrednosti podjetja: Mega cap od 200 mrd. $, Large cap od 10 mrd. $, Mid cap od 2 mrd. $, Small cap od 300 mio. $, Micro cap pod 300 mio. $. Izračunano iz podjetij, ki predstavljajo 95 % sklada.
Največji sektor: Tehnologija (91 %). Največja država: Združene države Amerike (80 %). Največja skupina po velikosti: Large cap (49 %).
Koliko me to stane?
Poceni- Letno od $10.000
- $20,00
- V 20 letih
- $993
Od vsakih vloženih $10.000 sklad vzame $20,00 letno. Tega ne plačate posebej - odšteje se od vrednosti sklada. V 20 letih pri 5 % letni rasti to skupaj znese približno $993.
Kako se je odrezal?
Dolgoročno raste- Povprečno letno v 3 letih
- +19 %
- Najgloblji padec
- −24 %
- Letna volatilnost
- 32 %
Povprečna letna rast v zadnjih treh letih: 19 %. Najgloblji padec v teh letih: 24 % pod prejšnjim vrhom.
Ali izplačuje dividende?
Da, izplačuje- Donos
- 0,72 %
- Izplačila na leto
- 3
- Zadnje izplačilo
- $0,04
V zadnjih 12 mesecih je izplačal $0,30 na enoto, kar je 0,72 % današnje cene. Zadnje izplačilo je bilo $0,04 dne 18. sep. 2026.
Ali ga je enostavno kupiti in prodati?
Malo se trguje- Dnevni promet
- $89,5K
- Enote na dan
- 2,1K
Na povprečen dan znaša promet s skladom približno $89,5K.
Kako draga so podjetja v skladu?
Prej draga- P/E podjetij v njem
- 31,6
- Povprečni Bulios Score
- 53 od 100
Utež po Bulios Fair Price
- Podcenjeno 33 %
- Pošteno vrednoteno 14 %
- Precenjeno 53 %
Za podjetja v njem se v povprečju plača 31,6-kratnik njihovega letnega dobička. Po Fair Price se 53 % ocenjene uteži izkaže za precenjeno.
Izračunano iz največjih podjetij v njem (46), ki predstavljajo 95 % sklada. Vsako podjetje šteje s svojo utežjo. Izhajamo iz kazalnikov, Bulios Score in Fair Price posameznih podjetij.
Podobni skladi
Skladi, ki imajo v lasti večinoma isto. Prekrivanje pove, kolikšen del uteži imajo skupen s tem skladom.
| Sklad | Sedež | Velikost | 1-letna sprememba | Dividende | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
SP SPAM Themes Cybersecurity ETF | Združene države Amerike | 0,35 % | $6,11M | +26 % | Izplačuje | 86 % |
CY CYBR.TO Evolve Cyber Security Index Fund | Kanada | 0,40 % | $182,6M | +25 % | Izplačuje | 68 % |
IH IHAK iShares Cybersecurity and Tech ETF | Združene države Amerike | 0,47 % | $896,4M | +33 % | Izplačuje | 64 % |
RC RCRS.DE Rize Cybersecurity and Data Privacy UCITS ETF Accum USD | Irska | 0,45 % | $158,5M | +44 % | Reinvestira | 61 % |
BU BUG Global X - Cybersecurity ETF | Združene države Amerike | 0,50 % | $1,12B | +32 % | Izplačuje | 60 % |
WC WCBR WisdomTree Cybersecurity Fund | Združene države Amerike | 0,45 % | $221,1M | +36 % | Izplačuje | 58 % |