Povzetek
Invesco STOXX Europe 600 Optimised Industrial Goods & Services UCITS ETF je ETF - sklad, s katerim se na borzi trguje kot z delnico - ki ga upravlja Invesco. Število pozicij v njem: 94. Deset največjih predstavlja 50 % sklada.
- Letni stroški
- 0,20 %
- Velikost sklada
- 7,86M €
- Število pozicij
- 94
- Dividende
- Reinvestirane
- Deluje od
- 2009
Kaj govori v prid
- Stroški 0,20 % letno so pod sredino primerljivih skladov (0,44 %).
- Povprečna letna rast v zadnjih desetih letih: 12 %.
- Deluje že od leta 2009.
Na kaj biti pozorni
- 94 % sklada je v enem sektorju (Industrija).
- V zadnjih petih letih je njegova cena enkrat padla za 31 % od vrha.
- Majhen sklad: v upravljanju ima 7,86M €; majhne sklade pogosteje zaprejo.
- Z njim se malo trguje: dnevni promet je le približno 59,7K €.
Sklad nima lastnega Bulios Score niti Fair Price - oboje se izračuna iz rezultatov posameznega podjetja. Ta stran namesto tega prikazuje, kaj je v skladu in koliko stane.
Cena
Uspešnost
- 1 mesec
- −2,5 %
- 3 meseci
- −7,3 %
- Letos
- +7,1 %
- 1 leto
- +8,8 %
- 3 leta
- +80 %
- 5 let
- +58 %
- 10 let
- +214 %
- Povpr. market cap
- $93,8B
- P/E
- 25,5x
- Forward P/E
- 21,2x
- P/S
- 2,0x
- P/B
- 4,1x
- P/FCF
- 22,2x
- EV/EBITDA
- 14,3x
- Dividend yield
- 1,52 %
- ROIC
- 10,8 %
- ROE
- 23,2 %
- Bruto marža
- 33,2 %
- Poslovna marža
- 14,5 %
- Neto marža
- 11,1 %
- Payout ratio
- 38,7 %
- Neto dolg/EBITDA
- 1,1x
- Beta
- 0,87
Tehtano povprečje 50 največjih podjetij, ki predstavljajo 73 % sklada. Banke in zavarovalnice niso upoštevane pri bruto marži, ROIC in kazalnikih z EBITDA.
Kaj je v skladu?
Zmerno koncentriran- 1 SISiemens SIE.DE 8,0 %
- 2 ROLLS-ROYCE HOLDINGS ORD 7,6 %
- 3 SUSchneider Electric S.E. SU.PA 5,9 %
- 4 AIAirbus AIR.PA 5,7 %
- 5 SASafran SAF.PA 5,4 %
- 6 ABABB Ltd ABBN.SW 5,0 %
- 7 BAE SYSTEMS ORD 4,2 %
- 8 DHDeutsche Post AG DHL.DE 2,9 %
- 9 RHRheinmetall AG RHM.DE 2,8 %
- 10 VOAB Volvo (publ) VOLV-B.ST 2,5 %
Število pozicij v skladu: 94. Deset največjih predstavlja 50 % sklada.
Sestava na dan 31. okt. 2026.
Kam je sklad razpršen?
Prevladuje en sektorPo sektorjih
- Industrija 94 %
- Tehnologija 2,8 %
- Ciklične potrošne dobrine 1,2 %
- Energetika 0,7 %
- Neciklične potrošne dobrine 0,6 %
- Drugo 0,8 %
Po državah
- Združeno kraljestvo 20 %
- Francija 19 %
- Nemčija 18 %
- Švedska 10 %
- Druge države 32 %
Po velikosti podjetij
- Mega cap 10 %
- Large cap 80 %
- Mid cap 9,9 %
Po tržni vrednosti podjetja: Mega cap od 200 mrd. $, Large cap od 10 mrd. $, Mid cap od 2 mrd. $, Small cap od 300 mio. $, Micro cap pod 300 mio. $. Izračunano iz podjetij, ki predstavljajo 78 % sklada.
Največji sektor: Industrija (94 %). Največja država: Združeno kraljestvo (20 %). Največja skupina po velikosti: Large cap (80 %).
Koliko me to stane?
Poceni- Letno od 10.000 €
- 20,00 €
- V 20 letih
- 993 €
Od vsakih vloženih 10.000 € sklad vzame 20,00 € letno. Tega ne plačate posebej - odšteje se od vrednosti sklada. V 20 letih pri 5 % letni rasti to skupaj znese približno 993 €.
Kako se je odrezal?
Dolgoročno raste- Povprečno letno v 10 letih
- +12 %
- Najgloblji padec
- −31 %
- Letna volatilnost
- 20 %
Povprečna letna rast v zadnjih desetih letih: 12 %. Najgloblji padec v teh letih: 31 % pod prejšnjim vrhom.
Ali izplačuje dividende?
Ne, reinvestiraSklad ne izplačuje ničesar. Kar zaslužijo njegove naložbe, ostane v njem in se pokaže v ceni.
Ali ga je enostavno kupiti in prodati?
Malo se trguje- Dnevni promet
- 59,7K €
- Enote na dan
- 110
Na povprečen dan znaša promet s skladom približno 59,7K €.
Kako draga so podjetja v skladu?
Prej draga- P/E podjetij v njem
- 25,5
- Povprečni Bulios Score
- 63 od 100
Utež po Bulios Fair Price
- Podcenjeno 13 %
- Pošteno vrednoteno 20 %
- Precenjeno 67 %
Za podjetja v njem se v povprečju plača 25,5-kratnik njihovega letnega dobička. Po Fair Price se 67 % ocenjene uteži izkaže za precenjeno.
Izračunano iz največjih podjetij v njem (50), ki predstavljajo 73 % sklada. Vsako podjetje šteje s svojo utežjo. Izhajamo iz kazalnikov, Bulios Score in Fair Price posameznih podjetij.
Podobni skladi
Skladi, ki imajo v lasti večinoma isto. Prekrivanje pove, kolikšen del uteži imajo skupen s tem skladom.
| Sklad | Sedež | Velikost | 1-letna sprememba | Dividende | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
EX EXH4.DE iShares STOXX Europe 600 Industrial Goods & Services UCITS ETF (DE) | Nemčija | 0,46 % | $605,7M | +6,9 % | Izplačuje | 93 % |
SP SPYQ.DE State Street SPDR MSCI Europe Industrials UCITS ETF | Irska | 0,18 % | $1,44B | +8,3 % | Reinvestira | 74 % |
DX DXSL.DE Xtrackers MSCI Europe Industrials Screened UCITS ETF 1C | Luksemburg | 0,17 % | $43,3M | +9,7 % | Reinvestira | 74 % |
ES ESIN.DE iShares MSCI Europe Industrials Sector UCITS ETF | Irska | 0,18 % | $1,15B | +7,8 % | Reinvestira | 74 % |
XD XDEF Xtrackers Europe Defense Technologies ETF | Združene države Amerike | 0,35 % | $4,30M | - | Izplačuje | 32 % |
NA NATO Themes ETF Trust - Themes Transatlantic Defense ETF | Združene države Amerike | 0,35 % | $87,0M | −4,8 % | Reinvestira | 30 % |