Podsumowanie
Xtrackers MSCI Europe Industrials Screened UCITS ETF 1C to ETF - fundusz notowany na giełdzie tak jak akcja - którym zarządza Xtrackers. Pozycje w środku: 94. Dziesięć największych stanowi 49% funduszu.
- Koszty roczne
- 0,17%
- Wielkość funduszu
- 39,3M €
- Pozycje
- 94
- Dywidendy
- Reinwestowane
- Działa od
- 2007
Co przemawia za
- Koszty 0,17% rocznie są poniżej środka porównywalnych funduszy (0,44%).
- Średni roczny wzrost w ostatnich dziesięciu latach: 11%.
- Działa od 2007 roku.
Na co uważać
- 97% funduszu przypada na jeden sektor (Przemysł).
- W ostatnich pięciu latach jego cena raz spadła o 31% od szczytu.
- Mały fundusz o aktywach 39,3M €; małe fundusze częściej są zamykane.
- Mały obrót: dziennie tylko około 49,7K €.
Fundusz nie ma własnego Bulios Score ani Fair Price - jedno i drugie liczy się z wyników pojedynczej firmy. Zamiast tego ta strona pokazuje, co jest w funduszu i ile kosztuje.
Cena
Wyniki
- 1 miesiąc
- -2,2%
- 3 miesiące
- -7,3%
- Ten rok
- +6,2%
- 1 rok
- +9,7%
- 3 lata
- +59%
- 5 lat
- +40%
- 10 lat
- +182%
- Śr. market cap
- $99,4B
- P/E
- 24,6x
- Forward P/E
- 20,3x
- P/S
- 1,9x
- P/B
- 4,1x
- P/FCF
- 19,9x
- EV/EBITDA
- 13,8x
- Dividend yield
- 1,56%
- ROIC
- 11,0%
- ROE
- 22,6%
- Marża brutto
- 32,2%
- Marża operacyjna
- 14,0%
- Marża netto
- 10,2%
- Payout ratio
- 38,4%
- Dług netto/EBITDA
- 1,2x
- Beta
- 0,85
Średnia ważona 50 największych spółek, które stanowią 77% funduszu. Banki i ubezpieczyciele nie są liczeni do marży brutto, ROIC ani wskaźników z EBITDA.
Co jest w środku?
Umiarkowanie skoncentrowany- 1 SISiemens SIE.DE 8,9%
- 2 SUSchneider Electric S.E. SU.PA 6,1%
- 3 ROLLS-ROYCE HOLDINGS PLC 5,7%
- 4 ABABB Ltd ABBN.SW 5,5%
- 5 AIAirbus AIR.PA 5,2%
- 6 ENSiemens Energy AG ENR.DE 4,7%
- 7 SASafran SAF.PA 4,3%
- 8 BAE SYSTEMS PLC 3,3%
- 9 RELX PLC 2,7%
- 10 DHDeutsche Post AG DHL.DE 2,4%
Pozycje w funduszu: 94. Dziesięć największych stanowi 49% całości.
Skład na dzień 31 paź 2026.
Jak jest rozłożony?
Dominuje jeden sektorWedług sektorów
- Przemysł 97%
- Materiały podstawowe 0,8%
- Dobra konsumpcyjne defensywne 0,6%
- Technologie 0,5%
- Dobra konsumpcyjne cykliczne 0,4%
- Pozostałe 0,4%
Według krajów
- Francja 21%
- Niemcy 19%
- Szwecja 17%
- Szwajcaria 12%
- Pozostałe kraje 31%
Według wielkości firm
- Mega cap 11%
- Large cap 86%
- Mid cap 3,1%
Według wartości rynkowej firmy: Mega cap od 200 mld $, Large cap od 10 mld $, Mid cap od 2 mld $, Small cap od 300 mln $, Micro cap poniżej 300 mln $. Liczone z firm, które stanowią 82% funduszu.
Największy sektor: Przemysł (97%). Największy kraj: Francja (21%). Największa grupa według wielkości: Large cap (86%).
Ile mnie to kosztuje?
Tani- Rocznie z 10 000 €
- 17,00 €
- Przez 20 lat
- 846 €
Z każdych zainwestowanych 10 000 € fundusz pobiera 17,00 € rocznie. Nie płacisz tego osobno - kwota jest potrącana z wartości funduszu. Przez 20 lat przy wzroście 5% rocznie daje to razem około 846 €.
Jak sobie radził?
Rośnie długoterminowo- Średnio rocznie, 10 lat
- +11%
- Największy spadek
- -31%
- Zmienność roczna
- 20%
Średni roczny wzrost w ostatnich dziesięciu latach: 11%. Największy spadek w tych latach: 31% poniżej wcześniejszego szczytu.
Czy wypłaca dywidendy?
Nie, reinwestujeFundusz niczego nie wypłaca. To, co zarobią jego pozycje, zostaje w środku i przekłada się na cenę.
Czy łatwo go kupić i sprzedać?
Mały obrót- Dzienny obrót
- 49,7K €
- Jednostki dziennie
- 244
W przeciętny dzień obrót funduszem wynosi około 49,7K €.
Jak drogie są firmy w środku?
Typowa wycena- P/E firm w środku
- 24,6
- Średni Bulios Score
- 64 na 100
Waga według Bulios Fair Price
- Niedowartościowane 16%
- Uczciwie wycenione 15%
- Przewartościowane 69%
Firmy w środku są wyceniane średnio na 24,6-krotność rocznego zysku. Według Fair Price 69% ocenionej wagi wypada jako przewartościowane.
Liczone z największych firm (50), które stanowią 77% funduszu. Każda firma liczy się proporcjonalnie do swojej wagi. Korzystamy ze wskaźników, Bulios Score i Fair Price samych firm.
Podobne fundusze
Fundusze, które w dużej mierze trzymają to samo. Część wspólna mówi, ile ich wagi pokrywa się z tym funduszem.
| Fundusz | Siedziba | Wielkość | Zmiana za 1 rok | Dywidendy | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
SP SPYQ.DE State Street SPDR MSCI Europe Industrials UCITS ETF | Irlandia | 0,18% | $1,44B | +8,3% | Reinwestuje | 100% |
ES ESIN.DE iShares MSCI Europe Industrials Sector UCITS ETF | Irlandia | 0,18% | $1,15B | +7,8% | Reinwestuje | 99% |
EX EXH4.DE iShares STOXX Europe 600 Industrial Goods & Services UCITS ETF (DE) | Niemcy | 0,46% | $605,7M | +6,9% | Wypłaca | 75% |
SC SC0S.DE Invesco STOXX Europe 600 Optimised Industrial Goods & Services UCITS ETF | Irlandia | 0,20% | $145,0M | +8,8% | Reinwestuje | 74% |
EM EMNE.DE iShares MSCI EMU CTB Enhanced ESG UCITS ETF | Irlandia | 0,12% | $4,27B | +11% | Wypłaca | 30% |
IQ IQQG.DE iShares Euro Total Market Growth Large UCITS ETF | Irlandia | 0,40% | $319,1M | +3,9% | Wypłaca | 30% |