Povzetek
iShares MSCI Taiwan ETF je ETF - sklad, s katerim se na borzi trguje kot z delnico - ki ga upravlja IShares. Število pozicij v njem: 80. Deset največjih predstavlja 48 % sklada.
- Letni stroški
- 0,59 %
- Velikost sklada
- $11,1B
- Število pozicij
- 80
- Dividendni donos
- 3,16 %
- Deluje od
- 2000
Kaj govori v prid
- Velik sklad: v upravljanju ima $11,1B.
- Zlahka ga kupite in prodate: dnevni promet je približno $447,4M.
- Povprečna letna rast v zadnjih desetih letih: 11 %.
- Deluje že od leta 2000.
Na kaj biti pozorni
- 98 % sklada je v eni državi (Tajvan).
- Stroški 0,59 % letno so nad sredino primerljivih skladov (0,44 %).
- V zadnjih petih letih je njegova cena enkrat padla za 41 % od vrha.
Sklad nima lastnega Bulios Score niti Fair Price - oboje se izračuna iz rezultatov posameznega podjetja. Ta stran namesto tega prikazuje, kaj je v skladu in koliko stane.
Cena
Uspešnost
- 1 mesec
- −21 %
- 3 meseci
- −13 %
- Letos
- +40 %
- 1 leto
- +38 %
- 3 leta
- +95 %
- 5 let
- +38 %
- 10 let
- +181 %
- Povpr. market cap
- $479,2B
- P/E
- 22,5x
- Forward P/E
- 17,8x
- P/S
- 2,4x
- P/B
- 3,9x
- P/FCF
- 24,2x
- EV/EBITDA
- 16,1x
- Dividend yield
- 1,57 %
- ROIC
- 20,6 %
- ROE
- 29,6 %
- Bruto marža
- 41,8 %
- Poslovna marža
- 31,1 %
- Neto marža
- 27,9 %
- Payout ratio
- 35,5 %
- Neto dolg/EBITDA
- −0,2x
- Beta
- 1,22
Tehtano povprečje 50 največjih podjetij, ki predstavljajo 88 % sklada. Banke in zavarovalnice niso upoštevane pri bruto marži, ROIC in kazalnikih z EBITDA.
Kaj je v skladu?
Zmerno koncentriran- 1 23Taiwan Semiconductor Manufacturing Company Limited 2330.TW 23 %
- 2 24MediaTek Inc. 2454.TW 5,9 %
- 3 23Hon Hai Precision Industry Co., Ltd. 2317.TW 3,5 %
- 4 37ASE Technology Holding Co., Ltd. 3711.TW 2,8 %
- 5 23Delta Electronics, Inc. 2308.TW 2,7 %
- 6 13Nan Ya Plastics Corporation 1303.TW 2,4 %
- 7 28Fubon Financial Holding Co., Ltd. 2881.TW 2,0 %
- 8 28CTBC Financial Holding Co., Ltd. 2891.TW 1,9 %
- 9 23Elite Material Co., Ltd. 2383.TW 1,8 %
- 10 28TS Financial Holding Co., Ltd. 2887.TW 1,8 %
Število pozicij v skladu: 80. Deset največjih predstavlja 48 % sklada.
Sestava na dan 6. nov. 2026.
Kam je sklad razpršen?
Ena državaPo sektorjih
- Industrija 2,5 %
- Drugo 97 %
Po državah
- Tajvan 98 %
- Združene države Amerike 2,1 %
Po velikosti podjetij
- Mega cap 23 %
- Large cap 66 %
- Mid cap 10 %
Po tržni vrednosti podjetja: Mega cap od 200 mrd. $, Large cap od 10 mrd. $, Mid cap od 2 mrd. $, Small cap od 300 mio. $, Micro cap pod 300 mio. $.
Največji sektor: Industrija (2,5 %). Največja država: Tajvan (98 %). Največja skupina po velikosti: Large cap (66 %).
Koliko me to stane?
Drag- Letno od $10.000
- $59,00
- V 20 letih
- $2828
Od vsakih vloženih $10.000 sklad vzame $59,00 letno. Tega ne plačate posebej - odšteje se od vrednosti sklada. V 20 letih pri 5 % letni rasti to skupaj znese približno $2828.
Kako se je odrezal?
Dolgoročno raste- Povprečno letno v 10 letih
- +11 %
- Najgloblji padec
- −41 %
- Letna volatilnost
- 35 %
Povprečna letna rast v zadnjih desetih letih: 11 %. Najgloblji padec v teh letih: 41 % pod prejšnjim vrhom.
Ali izplačuje dividende?
Da, izplačuje- Donos
- 3,16 %
- Izplačila na leto
- 1
- Zadnje izplačilo
- $2,82
V zadnjih 12 mesecih je izplačal $2,82 na enoto, kar je 3,16 % današnje cene. Zadnje izplačilo je bilo $2,82 dne 16. dec. 2025.
Ali ga je enostavno kupiti in prodati?
Zelo enostavno- Dnevni promet
- $447,4M
- Enote na dan
- 5,0M
Na povprečen dan znaša promet s skladom približno $447,4M.
Kako draga so podjetja v skladu?
Običajno vrednotenje- P/E podjetij v njem
- 22,5
- Povprečni Bulios Score
- 70 od 100
Utež po Bulios Fair Price
- Podcenjeno 20 %
- Pošteno vrednoteno 3,6 %
- Precenjeno 77 %
Za podjetja v njem se v povprečju plača 22,5-kratnik njihovega letnega dobička. Po Fair Price se 77 % ocenjene uteži izkaže za precenjeno.
Izračunano iz največjih podjetij v njem (50), ki predstavljajo 88 % sklada. Vsako podjetje šteje s svojo utežjo. Izhajamo iz kazalnikov, Bulios Score in Fair Price posameznih podjetij.
Podobni skladi
Skladi, ki imajo v lasti večinoma isto. Prekrivanje pove, kolikšen del uteži imajo skupen s tem skladom.
| Sklad | Sedež | Velikost | 1-letna sprememba | Dividende | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
IQ IQQT.DE iShares MSCI Taiwan UCITS ETF | Irska | 0,74 % | $1,11B | +53 % | Izplačuje | 86 % |
IT ITWN.MI iShares MSCI Taiwan UCITS ETF | Irska | 0,74 % | $1,81B | +52 % | Izplačuje | 86 % |
90 9074.HK iShares Core MSCI Taiwan ETF | Posebno upravno območje Ljudske republike Kitajske Hongkong | 0,30 % | $60,4M | +39 % | Reinvestira | 86 % |
DB DBX5.DE Xtrackers MSCI Taiwan UCITS ETF 1C | Luksemburg | 0,65 % | $246,2M | +54 % | Reinvestira | 86 % |
FL FLTW Franklin FTSE Taiwan ETF | Združene države Amerike | 0,19 % | $2,84B | +42 % | Izplačuje | 85 % |
FL FLXT.MI Franklin FTSE Taiwan UCITS ETF | Irska | 0,19 % | $193,9M | +54 % | Reinvestira | 81 % |