Povzetek
iShares MSCI Taiwan UCITS ETF je ETF - sklad, s katerim se na borzi trguje kot z delnico - ki ga upravlja IShares. Število pozicij v njem: 81. Deset največjih predstavlja 61 % sklada.
- Letni stroški
- 0,74 %
- Velikost sklada
- 1,40B €
- Število pozicij
- 81
- Dividendni donos
- 0,89 %
- Deluje od
- 2005
Kaj govori v prid
- Velik sklad: v upravljanju ima 1,40B €.
- Povprečna letna rast v zadnjih desetih letih: 16 %.
- Deluje že od leta 2005.
Na kaj biti pozorni
- Deset največjih pozicij predstavlja 61 % sklada, zato je njegov rezultat odvisen od nekaj imen.
- 99 % sklada je v eni državi (Tajvan).
- Stroški 0,74 % letno so nad sredino primerljivih skladov (0,44 %).
- V zadnjih petih letih je njegova cena enkrat padla za 35 % od vrha.
Sklad nima lastnega Bulios Score niti Fair Price - oboje se izračuna iz rezultatov posameznega podjetja. Ta stran namesto tega prikazuje, kaj je v skladu in koliko stane.
Cena
Uspešnost
- 1 mesec
- −21 %
- 3 meseci
- −10 %
- Letos
- +47 %
- 1 leto
- +52 %
- 3 leta
- +141 %
- 5 let
- +107 %
- 10 let
- +334 %
- Povpr. market cap
- $627,6B
- P/E
- 22,1x
- Forward P/E
- 17,8x
- P/S
- 2,5x
- P/B
- 4,6x
- P/FCF
- 27,0x
- EV/EBITDA
- 15,6x
- Dividend yield
- 1,43 %
- ROIC
- 21,7 %
- ROE
- 31,9 %
- Bruto marža
- 46,0 %
- Poslovna marža
- 34,4 %
- Neto marža
- 30,8 %
- Payout ratio
- 31,5 %
- Neto dolg/EBITDA
- −0,5x
- Beta
- 0,76
Tehtano povprečje 50 največjih podjetij, ki predstavljajo 93 % sklada. Banke in zavarovalnice niso upoštevane pri bruto marži, ROIC in kazalnikih z EBITDA.
Kaj je v skladu?
Koncentriran- 1 23Taiwan Semiconductor Manufacturing Company Limited 2330.TW 33 %
- 2 24MediaTek Inc. 2454.TW 7,8 %
- 3 23Hon Hai Precision Industry Co., Ltd. 2317.TW 4,5 %
- 4 23Delta Electronics, Inc. 2308.TW 3,4 %
- 5 37ASE Technology Holding Co., Ltd. 3711.TW 3,0 %
- 6 28Fubon Financial Holding Co., Ltd. 2881.TW 2,0 %
- 7 28CTBC Financial Holding Co., Ltd. 2891.TW 2,0 %
- 8 13Nan Ya Plastics Corporation 1303.TW 1,9 %
- 9 23Elite Material Co., Ltd. 2383.TW 1,8 %
- 10 23United Microelectronics Corporation 2303.TW 1,7 %
Število pozicij v skladu: 81. Deset največjih predstavlja 61 % sklada.
Sestava na dan 6. nov. 2026.
Kam je sklad razpršen?
Ena državaPo sektorjih
- Industrija 1,5 %
- Drugo 99 %
Po državah
- Tajvan 99 %
- Združene države Amerike 1,4 %
Po velikosti podjetij
- Mega cap 33 %
- Large cap 62 %
- Mid cap 5,8 %
Po tržni vrednosti podjetja: Mega cap od 200 mrd. $, Large cap od 10 mrd. $, Mid cap od 2 mrd. $, Small cap od 300 mio. $, Micro cap pod 300 mio. $.
Največji sektor: Industrija (1,5 %). Največja država: Tajvan (99 %). Največja skupina po velikosti: Large cap (62 %).
Koliko me to stane?
Drag- Letno od 10.000 €
- 74,00 €
- V 20 letih
- 3500 €
Od vsakih vloženih 10.000 € sklad vzame 74,00 € letno. Tega ne plačate posebej - odšteje se od vrednosti sklada. V 20 letih pri 5 % letni rasti to skupaj znese približno 3500 €.
Kako se je odrezal?
Dolgoročno raste- Povprečno letno v 10 letih
- +16 %
- Najgloblji padec
- −35 %
- Letna volatilnost
- 33 %
Povprečna letna rast v zadnjih desetih letih: 16 %. Najgloblji padec v teh letih: 35 % pod prejšnjim vrhom.
Ali izplačuje dividende?
Da, izplačuje- Donos
- 0,89 %
- Izplačila na leto
- 1
- Zadnje izplačilo
- 1,32 €
V zadnjih 12 mesecih je izplačal 1,32 € na enoto, kar je 0,89 % današnje cene. Zadnje izplačilo je bilo 1,32 € dne 17. sep. 2026.
Ali ga je enostavno kupiti in prodati?
Da- Dnevni promet
- 1,02M €
- Enote na dan
- 6,9K
Na povprečen dan znaša promet s skladom približno 1,02M €.
Kako draga so podjetja v skladu?
Običajno vrednotenje- P/E podjetij v njem
- 22,1
- Povprečni Bulios Score
- 73 od 100
Utež po Bulios Fair Price
- Podcenjeno 18 %
- Pošteno vrednoteno 3,0 %
- Precenjeno 79 %
Za podjetja v njem se v povprečju plača 22,1-kratnik njihovega letnega dobička. Po Fair Price se 79 % ocenjene uteži izkaže za precenjeno.
Izračunano iz največjih podjetij v njem (50), ki predstavljajo 93 % sklada. Vsako podjetje šteje s svojo utežjo. Izhajamo iz kazalnikov, Bulios Score in Fair Price posameznih podjetij.
Podobni skladi
Skladi, ki imajo v lasti večinoma isto. Prekrivanje pove, kolikšen del uteži imajo skupen s tem skladom.
| Sklad | Sedež | Velikost | 1-letna sprememba | Dividende | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
IQ IQQT.DE iShares MSCI Taiwan UCITS ETF | Irska | 0,74 % | $1,11B | +53 % | Izplačuje | 100 % |
DB DBX5.DE Xtrackers MSCI Taiwan UCITS ETF 1C | Luksemburg | 0,65 % | $246,2M | +54 % | Reinvestira | 100 % |
90 9074.HK iShares Core MSCI Taiwan ETF | Posebno upravno območje Ljudske republike Kitajske Hongkong | 0,30 % | $60,4M | +39 % | Reinvestira | 100 % |
FL FLXT.MI Franklin FTSE Taiwan UCITS ETF | Irska | 0,19 % | $193,9M | +54 % | Reinvestira | 92 % |
FL FLTW Franklin FTSE Taiwan ETF | Združene države Amerike | 0,19 % | $2,84B | +42 % | Izplačuje | 88 % |
EW EWT iShares MSCI Taiwan ETF | Združene države Amerike | 0,59 % | $9,38B | +38 % | Izplačuje | 86 % |