Povzetek
Franklin FTSE Taiwan UCITS ETF je ETF - sklad, s katerim se na borzi trguje kot z delnico - ki ga upravlja Franklin Templeton. Število pozicij v njem: 141. Deset največjih predstavlja 57 % sklada.
- Letni stroški
- 0,19 %
- Velikost sklada
- 1,12B €
- Število pozicij
- 141
- Dividende
- Reinvestirane
- Deluje od
- 2022
Kaj govori v prid
- Stroški 0,19 % letno so pod sredino primerljivih skladov (0,44 %).
- Velik sklad: v upravljanju ima 1,12B €.
- Povprečna letna rast v zadnjih treh letih: 39 %.
Na kaj biti pozorni
- Deset največjih pozicij predstavlja 57 % sklada, zato je njegov rezultat odvisen od nekaj imen.
- 77 % sklada je v enem sektorju (Tehnologija).
- 99 % sklada je v eni državi (Tajvan).
- V zadnjih petih letih je njegova cena enkrat padla za 31 % od vrha.
- Z njim se malo trguje: dnevni promet je le približno 415,5K €.
Sklad nima lastnega Bulios Score niti Fair Price - oboje se izračuna iz rezultatov posameznega podjetja. Ta stran namesto tega prikazuje, kaj je v skladu in koliko stane.
Cena
Uspešnost
- 1 mesec
- −20 %
- 3 meseci
- −9,1 %
- Letos
- +49 %
- 1 leto
- +54 %
- 3 leta
- +166 %
- Povpr. market cap
- $656,5B
- P/E
- 22,1x
- Forward P/E
- 17,8x
- P/S
- 2,6x
- P/B
- 4,5x
- P/FCF
- 26,7x
- EV/EBITDA
- 15,6x
- Dividend yield
- 1,41 %
- ROIC
- 21,8 %
- ROE
- 31,7 %
- Bruto marža
- 46,5 %
- Poslovna marža
- 34,8 %
- Neto marža
- 31,3 %
- Payout ratio
- 31,0 %
- Neto dolg/EBITDA
- −0,4x
- Beta
- 1,22
Tehtano povprečje 50 največjih podjetij, ki predstavljajo 86 % sklada. Banke in zavarovalnice niso upoštevane pri bruto marži, ROIC in kazalnikih z EBITDA.
Kaj je v skladu?
Koncentriran- 1 23Taiwan Semiconductor Manufacturing Company Limited 2330.TW 31 %
- 2 24MediaTek Inc. 2454.TW 7,3 %
- 3 23Hon Hai Precision Industry Co., Ltd. 2317.TW 4,0 %
- 4 23Delta Electronics, Inc. 2308.TW 3,0 %
- 5 37ASE Technology Holding Co., Ltd. 3711.TW 2,6 %
- 6 28CTBC Financial Holding Co., Ltd. 2891.TW 1,9 %
- 7 28Fubon Financial Holding Co., Ltd. 2881.TW 1,8 %
- 8 13Nan Ya Plastics Corporation 1303.TW 1,7 %
- 9 23Elite Material Co., Ltd. 2383.TW 1,6 %
- 10 23United Microelectronics Corporation 2303.TW 1,6 %
Število pozicij v skladu: 141. Deset največjih predstavlja 57 % sklada.
Sestava na dan 7. nov. 2026.
Kam je sklad razpršen?
Prevladuje en sektorPo sektorjih
- Tehnologija 77 %
- Finance 13 %
- Osnovni materiali 3,5 %
- Industrija 2,7 %
- Ciklične potrošne dobrine 1,6 %
- Drugo 2,6 %
Po državah
- Tajvan 99 %
- Združene države Amerike 1,3 %
Po velikosti podjetij
- Mega cap 32 %
- Large cap 56 %
- Mid cap 12 %
- Small cap 0,4 %
Po tržni vrednosti podjetja: Mega cap od 200 mrd. $, Large cap od 10 mrd. $, Mid cap od 2 mrd. $, Small cap od 300 mio. $, Micro cap pod 300 mio. $.
Največji sektor: Tehnologija (77 %). Največja država: Tajvan (99 %). Največja skupina po velikosti: Large cap (56 %).
Koliko me to stane?
Poceni- Letno od 10.000 €
- 19,00 €
- V 20 letih
- 944 €
Od vsakih vloženih 10.000 € sklad vzame 19,00 € letno. Tega ne plačate posebej - odšteje se od vrednosti sklada. V 20 letih pri 5 % letni rasti to skupaj znese približno 944 €.
Kako se je odrezal?
Dolgoročno raste- Povprečno letno v 3 letih
- +39 %
- Najgloblji padec
- −31 %
- Letna volatilnost
- 32 %
Povprečna letna rast v zadnjih treh letih: 39 %. Najgloblji padec v teh letih: 31 % pod prejšnjim vrhom.
Ali izplačuje dividende?
Ne, reinvestiraSklad ne izplačuje ničesar. Kar zaslužijo njegove naložbe, ostane v njem in se pokaže v ceni.
Ali ga je enostavno kupiti in prodati?
Malo se trguje- Dnevni promet
- 415,5K €
- Enote na dan
- 7,8K
Na povprečen dan znaša promet s skladom približno 415,5K €.
Kako draga so podjetja v skladu?
Običajno vrednotenje- P/E podjetij v njem
- 22,1
- Povprečni Bulios Score
- 73 od 100
Utež po Bulios Fair Price
- Podcenjeno 17 %
- Pošteno vrednoteno 3,0 %
- Precenjeno 80 %
Za podjetja v njem se v povprečju plača 22,1-kratnik njihovega letnega dobička. Po Fair Price se 80 % ocenjene uteži izkaže za precenjeno.
Izračunano iz največjih podjetij v njem (50), ki predstavljajo 86 % sklada. Vsako podjetje šteje s svojo utežjo. Izhajamo iz kazalnikov, Bulios Score in Fair Price posameznih podjetij.
Podobni skladi
Skladi, ki imajo v lasti večinoma isto. Prekrivanje pove, kolikšen del uteži imajo skupen s tem skladom.
| Sklad | Sedež | Velikost | 1-letna sprememba | Dividende | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
IQ IQQT.DE iShares MSCI Taiwan UCITS ETF | Irska | 0,74 % | $1,11B | +53 % | Izplačuje | 92 % |
IT ITWN.MI iShares MSCI Taiwan UCITS ETF | Irska | 0,74 % | $1,81B | +52 % | Izplačuje | 92 % |
90 9074.HK iShares Core MSCI Taiwan ETF | Posebno upravno območje Ljudske republike Kitajske Hongkong | 0,30 % | $60,4M | +39 % | Reinvestira | 92 % |
DB DBX5.DE Xtrackers MSCI Taiwan UCITS ETF 1C | Luksemburg | 0,65 % | $246,2M | +54 % | Reinvestira | 92 % |
FL FLTW Franklin FTSE Taiwan ETF | Združene države Amerike | 0,19 % | $2,84B | +42 % | Izplačuje | 89 % |
EW EWT iShares MSCI Taiwan ETF | Združene države Amerike | 0,59 % | $9,38B | +38 % | Izplačuje | 81 % |